מגזין

פסקול השבת של איש הרדיו והבלוז - ערן סבאג

בכל סופ"ש דמויות ציבוריות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת המוזיקולוג, אדבוקט הבלוז והרגאיי. האזינו

מאת קול הקמפוס. 22-08-2014

תגיות: בלוז, רגאיי, ערן סבאג, מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש

 

מדי שבוע אנו מביאים את "המיקס-טיוב" - פסקול לסוף השבוע של אמנים, אנשי רוח ודמויות ציבוריות, אשר מציגים רשימת שירים פרטית. השבוע על העמדה איש הבלוז, הרגאיי, ההיסטוריה והרדיו - ערן סבאג.

 

הרבה מדברים בשבח רוחב האופקים. ומספרים כי יש הרבה יופי וטוב בעולם ובמקומות הרחוקים זה מזה. וכי במוזיקה, באשר היא, מונח סוד גדול שבא לידי ביטוי בכל סוג ואסכולה מוזיקלית, בדרכו שלו.

אחרי הרבה מאוד שנים נפלתי על כורחי אל בור הצמצום. צמצום-האופקים המוזיקליים מחוייב הוא, כאשר המוזיקה נתפסת ונחווית כמקור של נחמה, סולידאריות ובעלת כוח המייצר נחת-רוח. כי האדם נזרק לעולם, חי את חייו ונחטף ממנו ביום פקודה. כל זה מבלי להתחשב ברצונו. כחגב הסלע הוא חי וחוט חייו ניתק. כל אחד. בכל צבע. עם כל הון שלא יהיה לו בבנק. הרודף והנרדף.

בתוך בור התחתיות של האמת מצויים הבלוז והרגאיי השורשי. שני בתי מדרש מוזיקליים המשלימים זה את רעהו. בעלי מסר חד כתער, שכל מטרתם היא מטרת אופק אחת - ניגון מתוך פשטות הנועד להוות סעד לאדם בחייו בעולם הזה. ללא פנטזיות וללא חנופה רגשית. רק על ידי כך הופך הבלוז והרגאיי לתורת חיים. ט"ו הניגונים להלן הם מעיין אלה. ונחמתי היא אחת - לו אחד מן הקוראים יראה כי טוב בזה. בלס לכּל.

שבת שלום

 

 

תגובות