מגזין

האגדה הלונדנית מגיעה לישראל עם הקסם והתקליטים

בימים בהם כל האמנים הזרים מבטלים את הגעתם, נאטי בו הגיע לכאן עם כמויות אדירות של גרוב, סטייל וחוש הומור. האזינו

מאת נמרוד הלברטל. 26-07-2014

תגיות: Natty Bo

 

מבט ראשון, נאטי בו (Natty Bo) נראה כמו דמות קומיקס. הוא נראה כאילו שלפו אותו מסרט של שנות הארבעים, מעין דמות שהיא שילוב של קאב קאלאווי ופרינס באסטר. אך כשמתחילים לדבר איתו, בעיקר על מוזיקת סווינג, מגלים אדם שלא רק ניחן בידע עצום, אלא אדם שחי לפי הקודים של שנות ה-40.

נאטי בו הוא סוג של אגדה לונדונית/ אייקון אופנה/ טווס אורבני/ צייר- פסל/ אמן/ זמר/ די-ג'יי ואיש מסתורין. הוא מלך של אנשים שחיים כאילו שעון הזמן נעצר לפני עשורים רבים. נאטי בו מגיע מלונדון ומסצנה שמתרכזת סביב ליין מסיבות בשם The Big Ten inch", דה קילר דילר, דה ביג באמבו, Gaz's Rockin' Blues"", ועוד מקומות סוערים.
החבר'ה שם מנגנים רידם אנד' בלוז מתקליטי 78" ו-תקליטוני 45". הם מנגנים לרוב גם בוגי ווגי, ג'אמפ בלוז, לא מעט סקא ג'מייקני חריף, קאליפסו, קצת רוקבילי ובוגאלו לטיני מאובק.

נאטי בו הוא סולן של כמה להקות: Ska Cubano - שמשלבים בין מוזיקה קובנית עתיקה, ממבו קומביה וסקא. וגם של הלהקה The Top Cats, אולי להקת הסקא הבולטת ביותר של השנים האחרונות שמופיעה בתור הבקינג בנד של דזמונד דקר (זצ"ל), דריק מורגן, פרינס באסטר, דניס אלקאפון ועוד.

חוץ מזה, בו גם שר בעוד הרכבים כמו היידיש סווינג אורקסטרה, שילוב של סווינג ושירי יידיש קומיים, ובעוד הרכב בשם נאטי קנגרו שמתמקד בשירי שנות העשרים, שלושים והארבעים. בו מייצג רוח של התנועה וכאקט חתרני נגד ז'אנרים של חצי השעה האחרונה, שנשכחים בסוף ההנגאובר של המסיבה של אתמול בצהריים.

בתקופה בה אמנים מבטלים הופעות בישראל, נאטי בו הגיע לארץ עם אוסף התקליטים שלו שפותח צוהר לעולם נעלם, ונע על הציר הקאריבי והאמריקאי, הוא שר תוך כדיי ונותן צעדי ריקוד שלא היו מביישים את פרד אסטר.

נאטי בו הגיע לגיחה קצרה באולפן קול הקמפוס וניגן פרומיל ממבחר התקליטים העשיר שלו. הצטרף אליו ראנקינג לוי (מי לורד).

 

האזינו לנאטי בו מתארח בקול הקמפוס

 

 

תגובות