מגזין

מוזיקת סרף לכבוד החופש הגדול

כמדי שנה, כשהקיץ מגיע התוכנית "אקלקטי" לובשת את חליפת הגלישה וקופצת למים עם הרבה גיטרות ורוח נעורים. האזינו

מאת אביעד טובי. 05-07-2014

תגיות: אקלקטי, סרפ, סרף

 

 

הקיץ הגיע ואיתו מה שמסתמן כמסורת: התכנית "אקלקטי" בסט רענן ורטוב המוקדש למיטב מוזיקת הסרף (וגם למוזיקה שלא קשורה בהכרח לסרף אבל עם קצת מים באוזניים אף אחד לא ישים לב).

סרף-רוק (Surf Rock) הוא תת-ז'אנר של מוזיקת רוק המזוהה עם גלישת גלים. הוא מתאפיין בעיקר במוזיקה אינסטרומנטלית המורכבת מפריטה מהירה וקצובה על גיטרה חשמלית, באוקיינוס של ריוורב ובתיפוף שלוקח את קצב ה-4/4 של שירי הפופ-רוק המוקדמים ומאיץ אותו תוך הכפלת הסנר. הז'אנר נולד בארה"ב בראשית שנות ה-60 בקליפורניה על-ידי להקות ומוזיקאים כמו דיק דייל והביץ' בויז, והתפתח לאורך השנים לכיוונים שונים ומגוונים.

ROCK 'n' ROLL HIGH SCHOOL 101: Show 2 SURF

 

בשנים האחרונות מתקיים בכל העולם מעין רטרו לז'אנר הזה, בין השאר בזכות פסי-הקול שליוו את הסרטים של קוונטין טרנטינו ובזכות הפופולריות הגוברת לה זוכה מוזיקה צוענית ובלקנית. אפשר למצוא כיום לא מעט להקות סרף חדשות שמנגנות יצירות מובהקות של הז'אנר, לצד להקות שלאו-דווקא קשורות אליו ישירות, אבל משלבות אלמנטים שונים של סרף-רוק בשירים שלהן.

בסט שלפניכם תוכלו למצוא שילוב של השניים: גם להקות סרף מובהקות וגם יצירות שמתכתבות עם הז'אנר מרחוק. הסט כולל, בין היתר, את הלהקה הישראלית "גולשי האבן נייר ומספריים" ולהקות מחו"ל כגון La Sera ,Mini Vague ,Thee Dang Dangs  (יוצאי ה-Vivian Girls), וגם Guantanamo Baywatch ועוד רבים אחרים.

 

>>> האזינו לסט : אש יא גולש! 3#

 

תגובות