מגזין

בין תענוג למאמץ: פסקול לשבת של אוהד נהרין

בכל סוף שבוע דמויות ציבוריות מגוונות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת התקלוט הכוריאוגרף ואיש המחול. האזינו

מאת קול הקמפוס. 13-06-2014

תגיות: מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש, אוהד נהרין

מדי שבוע אנו מביאים את "המיקס-טיוב" - פסקול לסוף השבוע של אמנים, אנשי רוח ודמויות ציבוריות, אשר מציגים רשימת שירים פרטית. השבוע על עמדת התקלוט, הרקדן והכוריאוגרף, אוהד נהרין.

נהרין מלווה את המחול הישראלי כבר למעלה מ-30 שנה. ב-1990 התמנה למנהל האמנותי של להקת בת שבע ויצר יצירות רבות בהן "ממותות", "וירוס", "אנאפזה" ו-"קיר". הוא מוערך מאוד גם ברחבי תבל, וב-1995הכתיר אותו הניו יורק טיימס כ"אחד מחמשת הכוריאוגרפים המובילים בעולם".

בשנים האחרונות, במקביל לעבודתו עם רקדנים, ובעקבות פציעה, מפתח נהרין את "גאגא" - דרך עבודה גופנית המתאימה לכל אחד. לטענתו, "גאגא" מציעה דרך לחזק את הגוף, לשכלל את הגמישות, הזריזות והיעילות, להעיר את החושים והדמיון.

להקת בת שבע מציינת החודש את שנת החמישים להיווסדה בסדרת אירועים, שיאם של האירועים הוא אירוע היובל – ערב גאלה שיתקיים ב 21.6 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

על הפסקול שלו אומר נהרין כי "המכנה המשותף של הקטעים הוא שהם חלק מ'פליי-ליסט' ענק שמלווה את שיעורי הגאגא. מוזיקה שמעודדת גרוב, התמסרות, רוח שטות, ומחברת תענוג למאמץ".

שבת שלום והאזנה טובה

 

תגובות