מגזין

PreSet - האלבום שישנה את חייכם והרבה מסיבות

מדי שבוע נביא את כל מה שקרה וקורה בתרבות המוזיקלית המשפיעה ביותר בדור האחרון. השבוע: הבנות עולות על עמדת התקלוט

מאת תמי ביברינג, עדי שבת. 12-06-2014

תגיות: אלקטרוניקה, מגזין, פריסט

 

 

PreSet - מגזין האלקטרוניקה של קול הקמפוס, מציג מדי שבוע את כל אשר קרה וקורה בתרבות המוזיקלית המשפיעה ביותר בדורנו. מהאוס וטכנו עד אלקטרוניקת שוליים, ממסיבות סוערות עד פסטיבלי אומנות.

אלבום השבוע: (Plastikman - EX (Full Album

אחרי שתיקה של 11 שנה מוציא ריצ׳ האוטין את האלבום המלא הראשון, מאז 2003, של הפרוייקט המיתולוגי שלו פלסטיקמן, וההתרגשות רבה. באלבום יש שבעה קטעים (EXposed, EXtend, EXpand,EXtrude, EXplore, EXpire, EXhale) המרכיבים סיפור אנלוגי עמוק ורגשי למיטיבי לכת. האוטין משתמש באינספור סגנונות מוזיקלים הנעים מצ׳ילאאוט, דרך אלקטרוניקה אסידית מתקדמת ועד לטכנו נוירוטי, ולא שוכח לרגע את הנרטיב ההיפנוטי שמאפיין אותו כל כך.

האלבום הוקלט במוזיאון הגוגנהיים בניו יורק ויצא השבוע להאזנה מלאה ביוטיוב ולהזמנה בדיגיטל. פשוט וואוו.

 

מסיבות:

The Block//12.06.14 - דמיאן לזרוס - Damian Lazarus

לזרוס נולד וגדל באנגליה למשפחה יהודית והיה לחובב מוזיקה, אופנה ותרבות. הוא גר בלונדון רוב חייו והיגר ללוס אנג׳לס ב-2009. את ראשית הקריירה שלו עשה לזרוס כעיתונאי מוזיקה בעצמו, ואף היה עורך המשנה במגזין הנחשב dazed and confused, במהלך שנות התשעים.

ב-2001 הפך ל-A&R הראשי של הלייבל הסופר מגניב סיטי רוקרס. ב-2003 הקים את קרוסטאון רקורדס, שנחשב עד היום לאחד הלייבלים המשמעותיים בנקודת ההשקה שבין הדיפ־האוס להאוס המסחרי. קרוסטאון נחשב בתחילת דרכו לצעד הראשון עבור מי שמתחיל לטבול במימיהם העמוקים של ההאוס, האסיד והטכנו. במהלך העשור איגד תחתיו לזרוס מלייה לא מבוטל של אמנים, כולל מפיקים מחוננים כמו מתיו ג'ונסון, מתיו סטיילס, שונקי, לורן גרנייה ולוק סולומון, אולם את קפיצת המדרגה עשה בחמש השנים האחרונות, כשהיה הראשון לזהות את המגמות החדשות בסצינה, והחתים אמנים שהפכו לכוכבים כמו ג'יימי ג'ונס, סת' טרוקסלר, ארט דיפרטמנט, דניז קרטל, מסאו פלקס, איידן לאבל, דאבי וגוטי.

בשנתיים האחרונות פתח לזרוס גם תת לייבל שעונה לשם רבל ליון, שם הוא משחרר חומרים יותר אינדיים ופחות מסחריים. ב-2008 החל דמיאן בסדרת פודקאסטים חודשית שהפכה לקאלט של ממש lazpod, ומאגדת בחובה בעיקר מוזיקה אקספרמנטלית ולא רחבתית.

כישוריו כדיג׳יי מכשף רחבות היו כמעט מאז ומעולם ידועים בציבור, אבל את כשרונו כמפיק ויוצר גילה לזרוס יחסית לא מזמן. ב-2009 הוציא את אלבום הבכורה שלו smoke the monster out שיצא בלייבל גט פיזיקל, ומאז משחרר טראקים ורמיקסים בלייבלים שונים, כולל שלו עצמו.

בנוסף מתפקד לזרוס כראש הליין אפ המוזיקלי של מחנה רובוט הארט (הקאמפ האלקטורני המרכזי של הדיפ האוס והטכנו) בפסטיבל הברנינגמן המפורסם בעולם.

סט מהברנינג מן 2013

 

בק טו בק של דמיאן עם אסיד פאולי

 

הבוילר רום של לאזרוס

 

עוד בבלוק:

מגדה - Magda

אז כמו באגדות מסתבר שמגדה, מלכת הטכנו, נכנסה לעניין לגמרי במקרה כשהגיעה לאיזה רייב אינדסטריאל טכנו בקנדה באמצע שנות התשעים. ב-1998 לקח אותה ריצ׳י הוטין (פלסטיקמן דאז) תחת כנף הטכנו שלו והגברת הצטרפה לשורות הלייבל שלו Minus וניגנה ברחבי העולם כתקליטנית הפתיחה הבלעדית של הוטין. משם הדרך לתהילה בין לאומית כבר היתה קצרה.

בסתיו 2010 שחררה מגדה את אלבום הבכורה שלה ב-Minus, בשם From The Fallen Page. אלבום קודר ומהפנט ששילב צלילים אורגניים עם אלקטרוניקה אנאלוגית ודיגיטלית, ובדומה לסטים הבלתי צפויים שלה כדיג׳אית, לקח מאזינים מקצה אחד של הספקטרום, לקצה השני. בימים אלה, בין תקלוטים ברחבי העולם ועבודת אולפן אינטנסיבית, ממשיכה מגדה לטפח את הלייבל שלה Items & Things ביחד עם מארק האוול וטרוי פירס. 

רמיקס למרק האול שיצא לפני חודש ב-items & things

 

הבוילר רום של מגדה

 

במקומיים יחזקו: אנה הלטה, פרטוק, אלירן אוסידון ועדי שבת.

Bootleg//13.06.14

ערב לייבל של קוממה. החממה המוזיקלית שמטפחת אמנים כמו רבולדו, דניאל מאלוסו ובארנט. הלייבל, שהחל את דרכו במסיבות רחוב מחתרתיות בבואנוס איירס בארגנטינה, מביא אלינו שורה של אמנים מכובדים שחורכים בימים אלה את הרחבות הבינלאומיות: 

Matias Aguayo

המייסד והאב הרוחני של הלייבל. החל את דרכו בתור מארגן של מסיבות רחוב קטנות והיום סוחף אחריו קהל מעריצים משולהב ומטפח את דור העתיד של המפיקים שהולכים אחריו. שחרר באינספור לייבלים כולל דומינו וקומפקט.

הסטים שלו משלבים כלים חיים ולייב ווקאלז ומורכבים מפיוז׳ן של סווינג, איטלו דיסקו, טכנו, אלקטרו, טרייבל ומוזיקה קולומביאנית.

 

הבויילר רום של מתיאס

Chrisian S

איש הויז'ואל, ובעל החזון הגרפי של הלייבל. הכי מעניינים שטרם יצא לכם לשמוע. מעבר להפקה, תקלוט ועיצוב של כל עטיפות הרליסים והשפה הגראפית של קוממה, קריסטיאן הוא גם הכוח המניע מאחורי פרויקט הרדיו האינטרנטי של הלייבל - Comeme Radio -תוכנית רדיו על בסיס שבועי.

Philipp Gorbachev

 

ילד הפלא הרוסי של החבורה שחרר לפני כמה ימים את אלבום הבכורה שלו Silver Album בלייבל. גורבצ׳וב מגיע אלינו כדי לתת לייב בועט במיוחד. והנה הלינק שיוכיח את זה:

Breakfast Club//13.06.14 - ג׳ואי אנדרסון

אנדרסון מגיע להופעת בכורה בארץ, ממש במקביל ליציאת אלבום הבכורה שלו בלייבל ההולנדי dekmantel (בו שחררו אמנים בסדר גודל של ג'וג'ו וג'ורדש, מוב די, רוברט הוד, ג'אסאד, קייל הול, תיאו פריש, לבון וינסנט, ג'ף מילס ואחרים).

על פי הרזידנט אדוייזר אנדרסון הוא המוזיקאי הכי מעניין שיצא בעשור האחרון. אבל אנדרסון הוא לא רק מוזיקאי ודיג׳יי מחונן, אלא מתפקד בשעות היום כמהנדס בניין בניו ג׳רזי.

 

תגובות