מגזין

האינדי האמריקאי במחווה לג'ין קלארק

חברי הביץ' האוס, פליט פוקסס, גריזלי בר ועוד רבים וטובים במחווה לאלבום No Other שיצא ב-1974 ולא זכה להכרה בזמן אמת

מאת בן אליעד. 06-05-2014

תגיות: גריזלי בר, חברי הביץ' האוס, פליט פוקסס, No Other, ג'ין קלארק

 

 

ההיסטוריה מלאה באלבומים שנחשבו לכשלון בזמן אמת ושהפכו בחלוף השנים לקלסיקות מהוללות. No Other,  אלבום הסולו של ג'ין קלארק מ-1974, הוא דוגמה טובה וטרגית לאלבום שכזה. אחרי שרכב על ההצלחה העצומה מסיבוב האיחוד של להקת הפולק The Byrds, בה היה חבר, הוחתם קלארק בחברת התקליטים Asylum Records והתפנה למה שראה כ"תקליט חייו". התוצאה היתה אוסף המלודיות הטובות ביותר שיצר קלארק, שעטף את שיריו בסאונד ייחודי ששילב בין שורשי הקאנטרי שלו ביחד עם גוספל, פולק ומוזיקה פסיכדלית.

ראשי חברת התקליטים לא היו שותפים לסיפוק של קלארק מהאלבום. מלבד העובדה שכמעט רוקן את קופתם, בחברה חשבו ש-No Other מורכב מדי עבור הקהל הרחב וכי מדובר בקטסטרופה מסחרית. הם סרבו בתוקף לקדם את האלבום, ושנתיים לאחר מכן הסירו אותו מקטלוג החברה.

מרוסק מהכישלון של יצירתו הגדולה ביותר, נקלע קלארק לדיכאון נפשי קשה, ממנו לא הצליח להתאושש עד יום מותו. אחרי מותו החלה עניין רב במוזיקה שלו, עניין שהביא להפצה המחודשת של No Other, שזכה במהרה למקום של כבוד בין האלבומים הגדולים של שנות השבעים, כאשר קלארק קיבל הכרה לא רק כחבר מייסד בלהקת הבירדס, אלא גם  כאמן סולו מבריק.

 

40 שנה לאחר צאת האלבום, ו-24 שנים מאז שקלארק הלך לעולמו בגיל 46 בלבד, No Other זכה בחודש ינואר השנה לעדנה מחודשת. הפעם עם ה- No Other Band : אלכס סקאלי ו-וויקטוריה לגרנד, חברי הרכב הדרים-פופ Beach House, קיבצו סביבם את רובין פקנולד (Fleet Foxes)  דניאל רוזן ( Grizzly Bear), המילטון לייתהאוזר (The Walkmen) ועוד אמני אינדי מהשורה הראשונה, לסופר-גרופ מיוחד שבו הם הצדיעו ליצירת חייו של ג'ין קלארק.

צפו בהופעה המלאה של ה- No Other Band בהיכל המוזיקה של  וויליאמסבורג בברוקלין:

תגובות