מגזין

שיתוף הפעולה האלטרנטיבי בין ישראל לטורקיה

בשנה האחרונה משודרת בקול הקמפוס התוכנית בוספרוס סשן, אותה עורכים אנשי רדיו אצ'יק, המספקים הצצה אל איסטנבול האחרת

מאת קול הקמפוס. 26-04-2014

תגיות: איסטנבול, בוספורוס סשן, מוזיקה טורקית

 

 

קרוב ל- 20 שנה משדרת תחנת הרדיו אצ'יק מליבה של איסטנבול. עשרות שדרנים משדרים בהתנדבות תוכנית שעוסקות במוזיקה ובסצנה המקומית של איסטנבול לצד תכניות העוסקות בפוליטיקה, בחברה, בתקשורת ובסביבה.

לפני שנה, החל שיתוף פעולה בין התחנה הטורקית ובין "קול הקמפוס", במסגרתו משודרים בישראל סטיים מוזיקליים מגוונים שנערכים על ידי אנשי רדיו אצ'יק.  את שיתוף הפעולה יזמו יעל לביא (שמשדרת את התוכנית "קול הכפר") וגיל מטוס (משדר את התוכניות "שאמאל" ו-Dead Set).

"יעל ביקרה באיסטנבול לכמה שבועות ובמהלכם היא התארחה בתחנה והגישה פינה קבועה במגזין הערב", מספר מטוס. "כמה חודשים לאחר מכן גם אני טסתי לשם. זה היה בשיא תקופת השפל ביחסים בין המדינות ב-2012, כשאזהרת המסע הוחמרה ופתאום טורקיה הפכה ליעד מסוכן. בפועל קבלת הפנים של הטורקים הייתה חמה וידידותית בכל מקום שבו הסתובבנו. יעל נתנה לי את הכתובת של אצ'יק ובביקור שם גיליתי תחנה שדומה ברוחה ל'קול הקמפוס', עם המון שדרנים צעירים ותשוקה לעשות רדיו. קצת אחרי שחזרתי לארץ חשבתי על כל כך שזו הזדמנות להביא לרדיו בארץ את תרבות המוזיקה העשירה של טורקיה ממקור ראשון".

התוכנית בוספורוס סשן, שחוגגת כעת שנה, משודרת אחת לשבועיים, בימי שישי ב- 12:00, ואת המוזיקה עורכים בעיקר שדרנים מאצ'יק. הסטים המגוונים משלבים בין פסיכדליה משנות השישים, ג'אז, פולק, מוזיקה אלקטרונית ואינדי רוק עכשווי מאיסטנבול. בשיאה של המחאה בטורקיה, ביוני האחרון, שודר בתוכנית סט מיוחד של שירי מחאה, חלקם כאלו שנכתבו באותם ימים. וגם לאחרונה, לקראת הופעתה של הזמרת הטורקית סלדה בהג'ן (ביחד עם להקת בום-פם במסגרת פסטיבל הקצב), הקדישה התכנית שעה לשיריה.

לכבוד יום ההולדת, בחרנו שלוש תוכנית מיוחדות (את כל הפרקים ניתן למצוא כאן).

שעה של מוזיקה בעריכתה של השדרנית Didem Gençtürk, מגישת תכנית הבוקר ברדיו אצ'יק

 

מגאז' לאינדי-רוק: סט בעריכת השדרנית Gözde Kazaz, מגישת מגזין הערב בתחנה

 

שעה של ג'אז פסיכודלי בעריכת המוזיקאי הטורקי, Metin Kosemen

 

תגובות