מגזין

פסקול רגאיי לשבת עם הצמד My Lord

מדי סופ"ש דמויות ציבוריות מגוונות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על העמדה הצמד שמביא את ג'מייקה לישראל. האזינו

מאת קול הקמפוס. 25-04-2014

תגיות: My Lord, פסקול לסופ"ש, מיקסטיוב

 

מדי שבוע אנו מביאים לכם את "המיקס-טיוב" - פסקול לסוף השבוע של אמנים, אנשי רוח ודמויות ציבוריות, אשר מציגים רשימת שירים פרטית. השבוע על עמדת התקלוט הצמד My Lord.

My Lord הם אלן ורון לוי אריה. אלן היא ה"תקליטנית", או כמו שנהוג לכנות בג'מייקה - "סלקטא", מי שאחראי על סיבוב התקליטים. רון לוי, המכונה גם ראנקינג לוי, הוא האמ-סי. כבר עשור שהצמד מנגן ומפיץ ברחבי הארץ את סגנון הראב-א-דאב. סגנון שממנו צמח הדאנסהול אי שם בסוף שנות השבעים, ותחילת השמונים, תקופה שנחשבה לתור הזהב של תרבות הסאונד סיסטם בג'מייקה. לכבוד חגיגות העשור של הצמד שגורם לתל אביב להרגיש כמו קינגסטון, הם ערכו את הפסקול לשבת.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

Early B - DJ Origination

ארלי בי הוא אחד אמנים האובים עלינו. לצערינו הוא נרצח מכדור טועה בבוסטון בשנת 1994. ארל, הוא סוג של היסטוריון, מדווח, סטנד אפיסט ועילוי לירי שנקטף בטרם עת אבל השאיר מורשת אדירה. השיר הזה מספר על האבולוציה של מה שנקרא "די-ג'יי סטייל".

Echo Minott - Ting Ling

שיר שהוא כמעט המנון של מיי לורד סאונד. את אקו מיינוט הבאנו לארץ פעמיים והופענו איתו ארבע פעמים. טינג לינג היה להיט היסטרי שלו שהכניס אותו לתודעה בתחילת שנות השמונים, ואז יצר גשר על זמני להיום. שיר שעדיין מצליח לדגדג אותך מבלי לגעת.

U-ROY - JAH JAH CALL YOU

יו רויי הוא מי שהמציא את כל הסיפור, הוא החל את דרכו בשנת 1961 ועושה את מה שהוא עושה עד היום. הוא המעיין הנובע שממנו הכל התחיל. היו כמה בודדים לפניו, אבל הוא מי שהחל את המהפכה ובעצם המציא את הפורמולה של מה זה להיות אמ.סי בתרבות הג'מייקנית, וחשוב לומר שבג'מייקה לאמ.סי קוראים דיג'יי. ולמה שאנחנו מכירים בתור דיג'יי הם קוראים סלקטא.

Transfer Connection - Sister Nancy

כמו שיו רויי הוא הממציא והמורה של הגברים העוסקים במלאכה, סיסטר ננסי היא האמא של העניין והיה לנו הכבוד והעונג לארח אותה פעמיים בארץ, ומהיכרות אישית האישה תותחית על.

Ranking Joe - Honda Accord

ראנקינג ג'ו הוא המורה של מיי לורד בלי שום ספק. הבאנו אותו בשנת 2007 והופענו ביחד גם בחו"ל. הוא גם ממשיכי הדרך של יו רויי והוא איש ענו ופרופורמר אדיר, שכל מפגש איתו היה סוג של נקודת שיא אישית וב"קריירה". לשיר הזה קוראים הונדה אקורד - וזה הרכב שאנחנו נוסעים בו, רכב שהחליף את הטויוטה קורולה האדומה שלנו (שני הרכבים הפופולאריים ביותר בג'מייקה)

Madoo - Jamming So

שיר שתמיד מעלה את מצב הרוח מהסאונד סיסטם "סטריאו-פוניק". יש בו את המתיקות והחריפות הזאת שאנחנו אוהבים. השיר הופק ע"י המנטור שלנו צ'סטר ז"ל, שהיה מנהל אישי של לון ריינג'ר ושל הרבה מהאגדות של דאון טאון קינגסטון. בן אדם ששימש מורה דרך לנו ולעוד רבים יהיה זכרו ברוך.

Lone Ranger - Badder Dan Dem

לון ריינג'ר הוא הבן אדם הראשון שהקליט לנו דאבפלייט - הקלטה מיוחדת שיש רק לנו בעולם. הוא אמן יוצא דופן עם חוש הומור, יכולת לספר סיפור וגם נחשב לאבן דרך חשובה בהתפתחות הדאנסהול.

Dennis Brown & U Brown– Foundation

כששואלים ג'מייקני מי הוא מלך הרגאיי עבורו, התשובה המתבקשת תהיה בוב מארלי, דניס בראון מוגדר רשמית בתור "נסיך הרגאיי", אבל הוא ללא ספק סוג של מלך שהוכתר ואהוב ע"י העם ברמות שאולי מארלי לא זכה להם. הקטע הזה מתמשך לקטע חלומי של יו בראון שמתגלגל על הביט.

U Brown - Tu Sheng Peng

קטע היפנוטי של יו בראון שמכריז: "If this World was mine- I would a play Rub A Dub all the time". סוג של מוטו בחיים.

Sugar Minott - Oh Mr Dc

שוגר מיינוט הגאון הוא בן אדם שהיה כל כולו נתינה לקהילה, הוא הקים מכיסו סוג של מתנ"ס ביוזמתו שלקח תחת חסותו נערים חסרי בית מהגטאות של קינגסטון והוליך אותם לדרך המוזיקה במקום לדרכי פשע וייאוש קיומי, שוגר מיינוט נפטר לפני כמה שנים. אחד השירים הראשונים שהיינו מנגנים בתחילת הדרך ועדיין. ביג טיון.

Ranking Dread Superstar

ראנקינג דרד, אחת הדמויות השערוריות בהיסטוריה של המוזיקה הג'מייקנית, ארכי-קרימינאל וכשרון אדיר במוזיקה. השיר הזה מספר את הסיפור של מה זה להיות ילד בשנות השישים – שבעים בקינגסטון. תקשיבו ואולי תבינו.

Nicodemus - Earth And Moon

שיר חזיוני של ניקודימוס, עוד דמות איקונית שנקטפה בטרם עת. השיר מספר על איך הכל הפך להיות ממוחשב וכל מה שיש לנו כאן בכדור הארץ תיכף יגיע לירח.

Prince Jazzbo - Crab Walking

פרינס ג'אזבו בן אדם שלא נשכח את הצהריים שהעברנו איתו בצהריים קינגסטונאי נעים בין הסטודיו טאף גונג בדרך לספאניש טאון.

JAH THOMAS DANCE PON THE CORNER

ג'ה ת'ומאס, גדלנו על המוזיקה שלו, גרנו אצלו בבית שבועיים, אכלנו מהתרנגולות שאשתו שחטה בחצר, הקלטנו אותו בשביל הפרוייקט של כלבתא ומיקסמונסטר. שדרת הזכרונות.

Gregory Isaacs & U-Brown - The Border

גרגורי אייזקס, הוא בן אדם שצרה היריעה מלספר על דמותו. השיר הזה "הגבול" מביא את רעיון הגבול במובן מטאפורי. הכמיהה לגאולה, חציית גבול כנקודת קצה תמצית של רוטס רגאיי במיטבו עם יו בראון בחלק השני של השיר שצולל למעמקים ונושא אותך למעלה לגבהים אחרים.

האזנה למיקסטיוב המלא:

 

תגובות