מגזין

PreSet || השבוע בתרבות האלקטרונית: בנות

מדי שבוע נביא את כל מה שקרה וקורה בתרבות המוזיקלית המשפיעה ביותר בדור האחרון. איפה רוקדים, מה שומעים ועם מה עושים

מאת תמי ביברינג, עדי שבת. 17-04-2014

תגיות: אלקטרוניקה, הארץ, PreSet

PreSet - מגזין האלקטרוניקה החדש של קול הקמפוס, מציג את כל אשר קרה וקורה בתרבות המוזיקלית המשפיעה ביותר בדורנו. מהאוס וטכנו עד אלקטרוניקת שוליים, ממסיבות סוערות עד פסטיבלי אומנות. מדי שבוע, לקראת שידור התכנית, יעלה ויבוא המדור הנלווה שלפניכם כאן. כותבים, עורכים ומשדרים: תמי ביברינג, עדי שבת, יותם אבני והוד אהרוני.

אלבום: (Recondite – Psy EP (Innervisions

אחרי אינספור ריליסים בשנים האחרונות נדמה שבטוח לומר שרקונדייט הוא האחד המפיקים היותר מעניינים, מרגשים ומלנכוליים שקיימים היום. זו לא תהיה הגזמה לומר שכל טראק שלו הוא מתנה לקייס התקליטים, לרחבה ולפתיחת צ'אקרת הלב. PSY, האי-פי החדש שלו, שיצא בלייבל אינרויז'נס של דיקסון, אמנם השתחרר לפני יותר משבוע אבל עדיין מגיעה לו התייחסות כיוון שיש בו שני קטעים יפהפיים: PSY ו-FIERY, היותר מלנכולי והמועדף עלינו, שודאי תשמעו לא מעט בחודשים הקרובים, כמו כל ריליס מבית היוצר של הלייבל. שני הקטעים ניחנים במונוטוניות היפנוטית וממכרת, מינימליזם יחסי, סאונדים טראנסיים ופסיכדליים, מלודיה ממיסה וגרוב טכנואי, שמגיע מלמטה ותופס אותך בקרביים. ושניהם גורמים ללב לדמם. ממש אבל.

טראק: (TEN WALLS - WALKING WITH ELEPHANTS (BOSO

WALKING WITH ELEPHANTS הוא הטראק החדש מבית הייצור העמוק והפסיכדלי של מריו בסנוב, הידוע בכינויו TEN WALLS, והריליס הראשון בלייבל החדש שלו BOSO. אחרי שנה עתירת שוברי רחבות, בסנוב מתפקד כרגע על תקן תפוח האדמה הלוהט עם ריליסים בקולקטיב המוזיקה הברלינאי "אינרויז'נס" של דיקסון וב"לייף אנד דת'" של טייל אוף אס. ריליסים שלמרות שיצאו בקיץ שעבר עדיין מחזיקים יפה בראשי המצעדים האלקטרונים השונים בעולם.

גם בטראק החדש הסאונד של טן וולס ממשיך לספק עוד מהדבר היפה הזה, וכמו בלהיטים שלו גותהאם ורקוויאם, גם כאן אפשר למצוא את הליין של הבס המתגלגל, הטובה האלקטרונית, הלחץ המתון והמתח המקצבי שנשמר בכל הריליסים שלו, האמוציונלית המתפרצת והאפיות. אין ספק שמדובר באחד הטראקים שחובבי הדיפ האוס ישמעו הכי הרבה בחודשים הקרובים. כנראה שנוסחה מנצחת לא מחליפים כל כך מהר.

מסיבות: Osunlade בבלוק DVS1 בסקוואט

מועדון הבלוק ממשיך להפגיז עם ליינאפים לא נורמליים של הדי-ג'ייז והמפיקים החמים ביותר. היום, (חמישי) מגיע התקליטן המופלא, שהוא גם אחד המפיקים העסוקים בסצינה כרגע, שאחראי על כמה מלהיטי הדיפ האוס שאתם בטוח אוהבים – אושלנדה. את דרכו המוזיקלית החל אושלנדה, או בשם הלידה שלו כריסטיאן וורן, כשהיה בן שמונה, אי שם בסנט לואיס, מיזורי, שם למד לנגן בפסנתר בעודו שואב השפעות של ג'אז, בלוז ושמחת חיים. במהלך שנות ה-80 הלחין אושנלדה מוזיקה לתוכנית הילדים "רחוב סומסום" ואז עזב לקריירת מפיק מוצלחת למדי בלוס אנג'לס, שם עבד עם רבים וטובים בתעשיית הפופ העולמית. עם הזמן התחיל להרגיש שמשהו עמוק יותר מנסה לפרוץ ממנו, ומצא משמעות בדת האיפא (Ifa), דת אפריקאית קדומה, שנתנה לו שקט פנימי וכיוון חדש בחיים.

וורן החליף את שמו לאושלדה, עזב לניו יורק והקים את הלייבל המוצלח והמוערך "יורבה רקורדס". לאחר מכן הוא עזב את ארצות הברית והשתקע באי היווני סנטורני, שם הוא יוצר עד היום את המוזיקה המהפטנת שלו. המוזיקה שלו משלבת מוטיבים שונים של סול, מקצבים אפריקאים, ביטים שמנים, ווקאלז מכשפים וסאונד לא מתפשר. אל הבלוק מגיע אושלנדה לביקור ראשון, מלווה בדיג'יי DVS1 שישתלט על רחבת הסקוואט, שם אנחנו יודעים איך זה יתחיל, אך אין לדעת איך זה יסתיים.

DVS1 הוא הסוגר הרשמי של מועדון הברגהיין הברלינאי, שם תיקלט כבר מספר פעמים סטים של למעלה מ-11 שעות. בן טיפוחיו של בן קלוק (גם הוא כבר טעם את טעם מועדון הבלוק) מגיע לארץ בשיא הצלחתו, אחרי שמספר קטעים שלו הוחתמו בלייבל העצמאי של קלוק - "קלוקוורקס", באלבום המיקס של קלוק בלייבל של הברגהיין "אוסטגוט טון" וגם בלייבל "טראנסמאט" של דריק מיי.

אושלנדה באיביזה:

DVS1 בביולר רום:

חמישי 17.04, מועדון הבלוק, סלמה 157, תל אביב

Kris Wadsworth בבוטלג

סוף שבוע קשוח במיוחד מצפה לחובבי הטכנו שביננו, שכן לילה אחרי הקרנבל בבלוק, מגיע לבוטלג הילד הרגע של דטרויט - כריס וודסוורט, למסיבת שיתוף פעולה של מועדון הבוטלג והברזילי קרו. וודסוורט מנגן טכנו קשוח אך מהפנט, עם סאונדים ייחודים הנשמעים בדיוק כמוהו וכמו הרקע ממנו הוא מגיע. גם הוא נמצא כרגע בשיא ההצלחה העולמית שלו, וישיק כאן את האלבום החדש שלו בלייבל הייפרקולור (Hypercolour) שם גם מוחתמים גדולים ורבים כמו, Ryan Elliott (שביקר כאן לפני שבועיים), Ramon Tapia, Alan Fitzpatrick,Tale of us ועוד רבים, טובים ואהובים.

שישי, 18.04, מועדון הבוטלג, קינג ג'ורג' 48, תל אביב

האזינו לתוכנית הקודמת של PreSet:Boys בהגשת יותם אבני והוד אהרוני:

 

תגובות