מגזין

שלושה עשורים, שלוש יבשות: פסקול לשבת

מדי שבוע דמויות ציבוריות מגוונות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. השבוע על עמדת התקלוט חבר זקני צפת יוני בן טובים. האזינו

מאת קול הקמפוס. 11-04-2014

תגיות: מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש, יוני בן טובים

מדי שבוע אנו מביאים לכם את "המיקס-טיוב" - פסקול לסוף השבוע של אמנים, אנשי רוח ודמויות ציבוריות, אשר מציגים רשימת שירים פרטית. השבוע על עמדת התקלוט המוזיקאי וחבר להקת זקני צפת, יוני בן טובים.

 

 

בן טובים נולד וגדל בתל אביב. ב-1989 הוא ומאור כהן, אז - שני תלמידים בתיכון עירוני א' התחברו והחלו להקליט שירים. אורן לוטנברג הצטרף, ומאוחר יותר רע מוכיח, וכך נולדה להקת "זקני צפת". הסקרנות המוזיקלית של בן טובים והמשיכה שלו למוזיקה קיצונית ואקספרמנטאלית הייתה תמיד אלמנט חשוב בלהקה והוא במידה רבה עיצב את הסאונד של התקליט הראשון של זקני צפת. ב-1998 נסע ללונדון ללמוד קולנוע ומאז הוא מתגורר שם. הוא בעלים של חברה הפקה עצמאית לסרטים בשם Indivision Films.

בשנה האחרונה, "זקני צפת" חידשה את פעילותה עם אלבום חדש וסיבוב הופעות. האלבום, "לא היו דברים מעולם", ממשיך את הקו המוזיקלי הרועש של התקליט הראשון. במסגרת אירועי "יום התקליט הבינלאומי", שיתקיים ב-19 באפריל, הוא אף ייצא במהדורה מוגבלת על גבי ויניל.

על בחירות השירים שלו, אומר בן טובים: "כמה קטעים אקראיים אך נחמדים משנות החמישים שישים שבעים וכו', משלוש יבשות שונות".

האזנה טובה, שבת שלום וחג שמח.

 

 

 

 

תגובות