מגזין

דה לה סול עושים כבוד לג'יי דילה

שלישיית ההיפ הופ המיתולוגית מוציאה מיקסטיים חדש המשב בין הטקסטים שלה לביטים של ג'יי דילה, שמת לפני שמונה שנים. האזינו

מאת בן אליעד. 01-04-2014

ייתכן והשם ג'יי דילה אינו אומר לכם יותר מדי, אך אל תטעו - מדובר באחד המפיקים החשובים והמשמעותיים ביותר בדור ההיפ-הופ הנוכחי. דילה, הוא ג'יימס דוויט יאנסי, התחיל את דרכו בשנות ה-90 בסצנת הראפ המחתרתית של דטרויט, ועד מהרה התגלגל לשיתופי פעולה עם קליברים בתחום כמו באסטה ריימס, קומון, MF Doom ואריקה באדו. במקביל, עמל גם על מוזיקה משלו, שבה הביא ושכלל את אמנות הביטים לכדי שלמות. למרבה הצער, שלושה ימים בלבד אחרי שחגג צאת אלבום המופת שלו Donuts , בפברואר 2006, בריאותו הרופפת הכריעה אותו, והוא מת בגיל 32 בלבד, מותיר את קהילת ההיפ-הופ בהלם על האבדן של אמן ענק בתחומו.

שמונה שנים מאז מותו, אנחנו ממשיכים להיחשף לחומרים חדשים וסימפולים של ג'יי דילה שטרם נחשפו בחייו, וכן ומחוות של הרכבים ואמנים שזכו לעבוד איתו. אחד מהם שייך לשלישיית ההיפ-הופ הוותיקה דה לה סול, שבימים אלה שחררה לרשת את Smell the D.A.I.S.Y - מיקסטייפ חדש באורך 11 קטעים ובו חברי ההרכב "מלבישים" את הטקסטים הבולטים שכתבו חבריה לאורך הקריירה על סימפולים מבית היוצר של ג'יי דילה, הנחשפים במיקס לראשונה. הריליס החדש מהווה מתאבן עבור מעריצי דה לה סול לקראת צאת אלבום האולפן הראשון שלהם מזה עשור, You're Welcome, שיגיע בהמשך השנה וכמו גם טעימה עבור חסידי ג'יי דילה, שצפויים ליהנות בקרוב מ - The Diary, אלבום גנוז של יוצר הביטים שיאגד הקלטות נדירות שיראו אור בקרוב מאוד.


Smell the D.A.I.S.Y מוצע כעת להאזנה רציפה וחופשית. אם אתם נהנים ממה שאתם שומעים, אתם מוזמנים להיכנס לאתר הרשמי של דה לה סול ולהוריד את המיקס המלא בחינם.

 

תגובות