מגזין

מפיק המוזיקה ארל דייוויס הגיע לאולפן עם הביטים שלו

דייוויס, הידוע בשם הבמה "דאמו", הגיע המוזיקאי האמריקאי לשני תיקלוטים בישראל. רגע לפני הוא נחת באולפן "קול הקמפוס"

מאת הדר זילברשטיין. 27-03-2014

תגיות: הדר זילברשטיין, אירוחים, גתית פרלמוטר, Damu the Fudgemunk

 

 

דאמו (ארל דייויס) הוא מפיק/דיג'יי/מוסיקאי מוושינגטון די סי שיוצר מוזיקה עמוסה בביטים עמוקים, רגועים, מחוספסים ומלאי נשמה. דווקא בתקופה שבה הרבה מפיקי היפ הופ נמצאים בלב ההייפ, דאמו מתרחק מאור הזרקורים, ממעט להופיע ומתרכז בעיקר בעשייה. את רוב זמנו דאמו מבלה בביתו כשהוא מוקף במאות תקליטי היפ הופ, ג'אז, סול ופאנק אותם הוא חוקר לאורכם ולרוחבם.

דאמו החל להתפרסם כשחבר לראפר "אינסייט" ויחד הם הקימו את הרכב ההיפ הופ Y-Society שזכה להצלחה רבה באנדרגראונד האמריקאי. בשנת 2008 שיחרר דאמו את שני אלבומי הסולו שלו Spare Time ו-Overtime שזכו להצלחה רבה ברשת והובילו את דאמו לפתוח יחד עם שותפו הלייבל Redefinition Records.

עד היום שיחרר דאמו כ-17 פרוייקטים. בסיס ההפקה המוזיקלית של דאמו נמצא עמוק בשנות התשעים עם שלל השפעות של אמני ומפיקי היפ הופ כמו פיט רוק, קיי דף, ריזה, מארלי מארל, טרייב קולד קוואסט ועוד - אבל התפיסה שלו לעניין שונה - דאמו לא רואה את התקופה הזו כ"סגנון מוזיקלי", אלא כגישה להפקה שיש לה עוד הרבה לאן להתפתח מעבר למה שהיה.

שיטת העבודה הייחודית של דאמו שומרת על הסאונד החם וה"בלתי דיגטלי" שמאפיין את המוזיקה המודרנית. כשהוא מחבר ויוצר מוזיקה הוא עושה זאת בעזרת תקליטים ופטיפונים ועם תקליטוני פלופי אותם הוא מטעין באמ פי סי 2000. על ידי שימוש בציוד זה דאמו מפיק סאונד חם, מלוכלך ומתפתח וכזה שנשאר בכיוון מתון ורגוע מאד. דאמו הוא גם מתופף בחסד ויוצר ביטים מחונן. עם השנים יצר לעצמו קטגורציה מרשימה של הביטים הפופלריים ביותר שקיימים במוזיקה, אותם הוא משלב בטרקים שלו.

דאמו הגיע אתמול (שלישי) לאולפן וסיפר כיצד המוזיקה המתונה (Mellow) מאפיינת אותו כאדם שזקוק לשקט ולרוגע שלו, לדבריו, הוא השקיע את שמונה השנים האחרונות ביצירה דקדקנית היורדת לפרטים הקטנים ביותר, מה שפעמים רבות באה על חשבון החיים החברתיים שלו, שכן הוא יוצר לבדו.

התקלוטים של דאמו בסוף השבוע הקרוב בתל אביב ובהרצליה הן ההופעות הראשונות שלו בחמש השנים האחרונות. בנוסף, זו הפעם הראשונה שדאמו יוצא מארצות הברית ומטייל עם המוזיקה שלו לקצה השני של העולם.

>>> האזינו לתוכנית המלאה

 

תגובות