מגזין

שיר וקליפ חדש ל"DeerFrosh"

צבי פרוש משחרר שיר נוסף מתוך הפרויקט החדש והשאפתני שלו, המלווה בקליפ מרגש בכיכובו של אביו שחלה בסרטן

מאת עדי נוי. 18-03-2014

תגיות: עדי נוי, הארץ, DeerFrosh, צבי פרוש

 

המוזיקאי צבי פרוש, בעבר סולן "The Raw Men Empire" וכותב השירים של ההרכב, הוציא השבוע שיר נוסף מתוך הפרויקט החדש שלו שנקרא "DeerFrosh" (משחק מילים על שמו באנגלית ועל המילה צפרדע בגרמנית). על הפרויקט, שייחשף בהדרגה בשנה הקרובה, עובד פרוש עם מפיקים מוזיקליים רבים (בהם רועי אביטל, ירון פישמן, דן אקרט, גיא מוזס, גלעד יעקובסון, יואב צ'סנובסקי ויאיר ארז), ואת השיר החדש, שנקרא "One Day", הפיק נועם הלפר (Helfer, בעבר חבר 'קיצו').

בקליפ החדש מככב אביו של פרוש, עודד. האב, שחלה בסרטן לפני שנתיים, רוקד ומלווה את מילות השיר בליפסינק. פרוש, שכתב והלחין את השיר, גם ביים וצילם את הקליפ בעצמו, כאשר התהליך נפרש לאורך שלושה ימי צילום, בהם לימד את אביו לשיר את השיר בצורה מדויקת. "זה לא היה קל לשנינו" הוא מספר, "אבל אבי עמד בזה בצורה מדהימה". פרוש לא מסתיר את הקושי העצום שעבר במהלך צילומי הקליפ, אך הוא מודה שזה הדבר הכי מרגש שהוא יצר אי פעם. "כיוצר עברתי חוויה חזקה, וכך גם בתור בן, ואני מאושר שהחוויה הענקית הזו מתועדת וקיימת בעולם".

מאז חלה האב, התקרב פרוש לאביו, והוא מספר על נקודות האור שמצא בתוך הקושי הנוראי הזה: "לא הייתי חבר של אבי במהלך חיי, ולמעשה לא ממש הכרתי אותו. כשהחלו הטיפולים וההקרנות החלטתי להתקרב להוריי. הסעתי אותם, קניתי תרופות והייתי איתם ברוב ימות השבוע". הקרבה הפיזית הפכה גם לרגשית, ופרוש החליט להציע לאביו להשתתף בקליפ. "בעיני רוחי ראיתי אותו שר את השיר הזה. השיר מדבר על התמודדות עם החיים ועם הצמתים בתוכם, ועל הרצון שמוביל אותך". תחילה הוא לא קישר את השיר למחלה, אך באופן אינטואיטיבי החיבור נראה לו אורגני. כשצופים בקליפ החיבור הזה הופך מוחשי.

 


 

"עם כל הקושי והדברים הרעים שקרו נולדה גם הזדמנות" הוא אומר. "חבל שאנחנו צריכים שדברים כל כך דרמטיים יקרו כדי להגיע לתובנות כל כך בסיסיות, אבל זה נס שיכולתי להתחבר כך אל אבי, לכנות אותו חבר". פרוש מספר כי למד שתמיד יש בחירה, גם אם הכול נראה חסר תקווה. "האם אני הולך עם קו הטרגדיה?" הוא שואל, "או שאני יוצר קו אחר שיש בו חיים וגדילה?". לדבריו, הוא מודע לסיכוי הגדול שיגיע שוב להתמודדות החזיתית עם המוות, אך הוא מודה על ההזדמנות שניתנה לו להתקרב לאביו. להתבונן בפניו של אביו בקליפ זה להסתכל למוות בפנים, ופרוש מסביר כמה זה עזר לו לעמוד מול הזמן. לצלם, ואז להביט בו שוב ושוב. לאחר שהסתיימו הטיפולים, הרגיש שמשהו השתנה, שמשהו בתוך אביו פרץ החוצה. "חיים שפעו ממנו" הוא מספר, "הרגשתי חום ותקשורת פתוחה שלא היו בינינו לפני כן".

לאחר התפרקות "The Raw Men Empire" רצה פרוש להיפתח לדברים אחרים, שאי אפשר, לדבריו, להגיע אליהם כשעובדים עם הרכב מגובש אחד. מכאן הבחירה שלו בפרויקט מרובה המפיקים הזה, בו הוא עובד על כל שיר עם מוזיקאים אחרים. "הפרויקט הוליד חברויות חדשות ומפגשים שיש בהם למידה וריגוש" הוא מסביר, "מעין חקירה עמוקה על מהות השיר, האמנות, העיבוד וההפקה. זה תהליך מאתגר ולא צפוי".

 

תגובות