מגזין

אלטר אגו של מוזיקה

לפני 5 שנים המציא תום גוטליב דמות פקטיבית שזכתה להצלחה בעולם. עכשיו הוא מגיע עם האלבום הרביעי והשותף נועם ורדי לאולפן

מאת ניר חסון. 15-03-2014

תגיות: תום גוטליב, נועם ורדי, Labrador Labratories, לברה

 

"לברה" היא דמות פיקטיבית שהמציא המוזיקאי תום גוטליב לפני חמש שנים כשרצה להעלות שירים שהקליט בביתו לעמוד המייספייס שלו. מהר מאוד הדמות התגלגלה ברשת ויצרה עניין בקרב חובבי מוזיקה בארץ ובעולם. על פי הביוגרפיה הפיקטיבית של "לברה", הוא בן לחשפנית מלוס אנג'לס ונזיר בורמזי. הוא גדל אצל סבתו הסרבית והרים גיטרה לראשונה בגיל 21 בבית הכלא.

האלבום הראשון של "לברה" החל לצבור הדים ולזכות להשמעות רבות ולביקורות בבלוגים שונים בארץ ובעולם.האלבום השני הפך לפרויקט בשם Labrador Labratories, כשהקלידן נועם ורדי הצטרף ככותב ומפיק. השניים הקליטו את האלבום לבד, כשהם מנגינים במרבית הכלים.

ההרכב שיחרר שלושה אלבומים שהוקלטו במשך שבועות בודדים בצורה עצמאית לחלוטין עם ציוד ביתי. כשרצו להתפתח לכיוונים שונים ולצאת מהמגבלות של ה"אולפן הביתי", פנו למפיק המוזיקלי מולי אלון, איתו הפיקו את האלבום הרביעי Lonely Tribes. באלבום החדש 11 שירים שממשיכים את הקו המוזיקלי המעניין של ההרכב, המתבסס ברובו על פולק. אפשר למצוא בו השפעות רבות כמו בלוז, פסיכדליה, אלקטרוניקה ורוק.

ה-"Labrador Labratories" הגיעו לסשן חי באולפני "קול הקמפוס", ניגנו חומרים חדשים לצד חומרים ישנים, סיפרו על תהליך העבודה באלבום הנוכחי ובעיקר עשו שמח.

תגובות