מגזין

התקליטייה הפרטית של עמיר לב

היוצר עם המילים הנוקבות והקול העמוק הגיע לאולפן עם אלבומו החדש, עם רותי ואריה ועם השירים שנותנים לו השראה

מאת הדר זילברשטיין. 25-02-2014

תגיות: הדר זילברשטיין, עמיר לב, מדפים, הארץ

 

במהלך הקריירה ארוכת השנים שלו, חלק איתנו עמיר לב לא מעט סיפורים. חלקם אודות מקומות רחוקים, אחרים מלאים במלנכוליות ומפסידנים סדרתיים, המגלגלים את קורותיהם של אריה ורותי ושמוליק. קצת כמו אותן דמויות שמתאר טום ווייטס, רק שלנו. אותם שירים הפכו את לב לאחד ממספרי הסיפורים המוערכים ביותר במוזיקה הישראלית ועל הדרך גם למוזיקאי שהקולגות אוהבים לאהוב.

עד היום, עם חמישה אלבומים מאחוריו ואחד שזה עתה יצא, נדמה שלב עדיין לא מבין את המסירות של מעריציו. אותם אנשים שנוסעים עד הצפון הרחוק כדי לשמוע אותו מסביר, באותו קול עמוק, איך לפעמים (לכולנו) יש 'סתם חרא של מזל'.

לב החל את הקריירה המוזיקלית שלו לצד אריאל זילבר, ועבד מאז עם מוזיקאים מוכשרים נוספים ובהם יוסי אלפנט, ברי סחרוף, מיכה שטרית וגבע אלון. לב הצליח להתבלט מהר מאוד ולהפוך ליוצר יוצא דופן שמזריק מנה הגונה של מציאות באמצעות המילים שלו, הרבה מעבר ל"גיטריסט ששר" כפי שהוא מכנה את עצמו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

אתמול (שני( הגיע לב לאולפן חמוש באלבומו החדש, לשיחה נינוחה בה סיפר על הרגעים בחיים שמציתים בו את להבת הכתיבה ושמרגשים אותו. שוחחנו על הרגע בו הכה בו הרוק והסאונד של הגיטרות, על הילדות החופשייה בחולון שעיצבה אותו כאדם סקרן ויצירתי, ועל הדמויות שבשיריו דרכם הוא משרטט תמונות וסצנות מחיו. בין לבין עמיר השמיע שירים שמלווים אותו ושנותנים לו השראה להתבונן, להרגיש וליצור. 

 

האזינו לתכנית המלאה

 

תגובות