מגזין

טוב שהעולם גדול: טעימה מהאלבום החדש משירי אבות ישורון

ברי סחרוף, אלי מגן ורונה קינן הם בין האמנים המבצעים את שירי המשורר שתמיד נשאר קצת בצד בשל דעותיו הפוליטיות וההומאניות. האזינו

מאת בן אליעד. 24-02-2014

פרויקט "גיבורי תרבות" של הלייבל נענע דיסק ממשיך להצדיע לגדולי היוצרים והמשוררים של התרבות הישראלית. אחרי שהוציאו אלבומים עם הקלטות ופרשנויות חדשות משירי לאה גולדברג, אבן גבירול, חנוך ולוין, ואבן עזרא, בימים אלה יצא "טוב שהעולם גדול", אלבום המוקדש לשיריו של המשורר וחתן פרס ישראל אבות ישורון.

יצירותיו של יישורון, או יחיאל פרלמוטר בשמו המקורי, מאופיינות בשילוב בין יידיש לעברית, בנוסף לשבירת נורמות לשוניות שהיו מקובלות באותה תקופה. על אף שלא זכה לתהודה גדולה ביחס למשוררים בני דורו כמו נתן אלתרמן, בין השאר בשל הזדהות בשיריו עם ערביי ישראל והפליטים, עבודתו השפיעה של משוררים כמו נתן זך, ומאיר ויזלטיר, שעשו רבות לפרסמו ברבים על מנת לקבל את ההכרה המגיעה לו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

כרמי זיסאפל, ערן ויץ ושי צברי, שהיו אמונים על הפקת האלבום, ליקטו כמה מהשירים הבולטים והמשמעותיים עבורם מתוך מורשתו של יישורון ועיבדו אותם מוזיקלית בהשפעות שנעות ממוזיקה אפריקאית, דרך פולק ורוק ועד להשפעות חסידיות ומרוקאיות. בין האמנים הנוספים שהשתתפו ולקחו חלק באלבום - אלי מגן, ברי סחרוף, רונה קינן ותמר קפלנסקי.

 

תגובות