מגזין

אמני האינדי מנסים להביא את הגשם לישראל

בעקבות משבר האקלים החמור, לאון פלדמן אירח את מועצת החכמים, ובהם דן תורן, רם אוריון ואבי עדאקי, לסשן עם שאיפות גדולות

מאת קול הקמפוס. 20-02-2014

תגיות: לאון פלדמן, נפולאון, הארץ, מרתון הורדת גשם, סשן אקוסטי

 

תרבויות שונות אימצו לעצמן עם השנים טקסים למינהם במטרה לרצות את האלים שייטיבו עימן או לחלופין, שיחוסו עליהן. בלא מעט מקרים, הדבר היה תלוי בהקרבת קורבנות של חיות ואף קורבנות אדם. כך השליכו אותן חברות את חטאיהן או שאיפותיהן על הקורבן. במקרים אחרים התבצעו טקסי שירה וריקודים. משחר ההיסטוריה, כאשר האדם הסתכל אל השמיים וברגעי בינה ראשונית שאל עצמו "מה גורם לגשם לרדת?", הוא ניסה להשפיע על תופעות אקלימיות. הדבר קיבל משנה תוקף בחברות וקהילות אגרריות מיוסודן שהחקלאות מבוססת גשם, הייתה עיקר פרנסתם ומקור מחייתם.

התפיסה שפרט או קהילה יכולה בפעולתה להכתיב את פעולת האל לטובתו, הביאה לשלל תופעות פולקלוריסטיות שעקרית מהן, טקסי הוודו. לאו דווקא דוקטרינת אמונה מסודרת אלא אוסף של אמונות טפלות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

בעקבות משבר האקלים החמור אליו נקלעה מדינת ישראל, עקב הבצורת הכבדה והממטרים המבוששים לבוא, התכנסה מועצת גדולי הקמפוס והחליטה כי לאון "נפולאון" פלדמן, יערוך טקס וודו מסורתי, בו הוא יזמן גיטרות לאולפן אחד וינסה להוריד גשם. אמנם, בפעמים הקודמות הוא בעיקר הצליח לשפוך את הבירה על מכשירי ההקלטה, ועדיין, שווה לנסות. כך, 45 שנה אחרי ניסיון הפסקת הגשם על ידי שירה וריקודים בפסטיבל וודסטוק, התכנסו תשעה אמני אינדי ישראלי באולפן אחד במטרה ההפוכה- להוריד גשמי ברכה על הארץ.

השתתפו: דן תורן, איתי מזילו, יותם בן חורין, איבגיל קובארי, דני גלבוע, רם אוריון, שלי ורותם ואבי עדאקי.

ככה זה נראה:

 

להאזנה לתכנית המלאה

 

תגובות