מגזין

הבמה של מוזיקת השוליים הישראלית

כבר 14 שנה לאון פלדמן נותן במה למיטב היוצרים שלא זוכים לחשיפה רחבה. עכשיו הוא מציג בציר חדש של מוזיקה מקומית ומקורית.

מאת קול הקמפוס. 13-02-2014

תגיות: לאון פלדמן, לייב, אינדי, נפולאון, אירוחים, הארץ

 

צילום: נמרוד הלברטלצילום: נמרוד הלברטל

לאון "נפולאון" פלדמן עורך ומגיש את התוכנית "נפולאון" בקול הקמפוס כבר 14 שנים. מתחילת דרכה, התוכנית שמה לה למטרה קידום של יצירה מקומית הזוכה לחשיפה מועטה בתקשורת, אם בכלל. במשך השנים, אירח פלדמן עשרות אמנים ולהקות, חלקם לראיון וחלקם לסשן חי באולפן. במארז החגיגי המוצג כאן, לקט קצר של היוצרים והיצירות שהופיעו באחרונה בתוכנית. אפשר למצוא כאן את אלברט סופר, שיקו סיני, אלישע בנאי וארבעים השודדים ולהקת Sawyer. כל השירים, כמובן, הוקלטו לייב באולפן.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

אלישע בנאי, כבר מזמן לא רק הבן של, מוציא בקרוב את אלבומו השני - "במהירות האור" יחד עם להקתו "ארבעים השודדים" ובהפקת פיטר רוט. קצת לפני מופע ההשקה, השודדים ואלישע הגיעו ב 23.1.2014 לסשן לייב בנפולאון - היה רוק!

ככה זה נראה:

 

וככה זה נשמע

 

אלברט סופר, מוזיקאי ותיק, אשר בקרב מוסיקאים רבים בישראל, נחשב לאחד מהיוצרים האישיים, הכנים והמסקרנים בדורו, התארח לנפולאון ב2.1.2014. סופר היה סולנה ומיוצריה המרכזיים של להקת אלגנט, (עם גילי סמטנה, אורן רביב ואורן קפלן), שהוציאה אלבום יחיד ומשובח בשנת 92 ונחשבה לאחת מהטובות והמבטיחות בגל להקות הרוק החדשות ששטף את ארצינו בתחילת שנות התשעים.

ככה זה נראה:

 

וככה זה נשמע

 

הזמר והמתופף שיקו סיני (הבילויים, נעם נבו, נעם רותם ועוד), שמאז ביקורו הקודם בתחנה, הספיק לסיים עוד אלבום יחד עם איתי זנגי איתו עבד גם באלבומו הראשון, להחליף להקה, לתופף עם הבילויים ולהופיע עם החומרים שלו. השירים של שיקו מספרים באווירה רוקנ'רולית ובלוזית את סיפוריו הפרוזאיים, השוזרים מציאות ודמיון בשפה מקורית. לשירים החדשים באלבום "הכחול" נכנסו בין השאר, השכנה שצועקת, פטירת האב, דפני ליף, ושלום עליכם.

ככה זה נראה:

 

וככה זה נשמע

 

להקת הקאנטרי בלוז Sawyer היא אמנם ישראלית, אך הניחוחות של המוזיקה שלה הם מדרום ארצות הברית. הלהקה קיימת כבר שנתיים ומנגנת שירים מקוריים המשלבים בין אופי ווקאלי יוצא דופן,ליריקה מלאת הומור, עבודת קולות מרשימה וסאונד גיטרות ממכר שלא מאפשרים לעמוד במקום.

ככה זה נראה:

 

וככה זה נשמע


 

תגובות