מגזין

תסכית רדיו || איך מאזינים לקומיקס?

לבורנט שסובל מזיהום כרוני, קיבוצניק שאיבד את בנו הפעוט ונערה מסתורית - אלו הם גיבורי "שני ימים ולילה"

מאת אביעד טובי. 11-02-2014

תגיות: אביעד טובי, תסכית, הארץ, דן אלון, שני ברונר, שני ימים ולילה

 

 

צילום: עומר מסינגרצילום: עומר מסינגר

לבורנט שסובל מזיהום כרוני בעור הפנים, קיבוצניק שאיבד את בנו הפעוט בנסיבות טרגיות ונערה מסתורית ומתבודדת – אלו הם גיבורי "שני ימים ולילה", שלושה סיפורים מאת דן אלון ושני ברונר. בעזרת קריינות ומוזיקה מקורית, הם מציגים דמויות ממקומות ומזמנים שונים, שהמשותף לכולן הוא תחושת הניכור מסביבתן.

אלון (31) הוא קומיקסאי ואמן רב-תחומי, העוסק בציור, כתיבה, מיצבים ומוזיקה. ברונר (30) הוא מוזיקאי ומורה למוזיקה, ובשנים האחרונות חבר בהרכבים מגוונים כמו "צאצה", "מלאכת" ו"טאוואן". השניים חברי ילדות שיוצרים יחד ולחוד במגוון תחומים, מאז בית הספר התיכון.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

"שני ימים ולילה" נולד מתוך עבודה משותפת על סיפורים ומוזיקה. הסיפור הראשון, "הסיכוי האחרון של סיסיל", מבוסס על קומיקס שהוציא אלון ב-2009, ומשלב בין אנקדוטות ביוגרפיות לדמיון פרוע. השניים עיבדו את הקומיקס לראשונה לסיפור מוזיקלי בשפה הגרמנית, וביצעו אותו בהופעה חיה במוזיאון הקומיקס של באזל ב-2012. הסיפור השני, "אש בין ערביים", הוא דרמה שקורצת לרומן העברי הקנוני; והשלישי, "נשים בשחור מבשלות קציצות", הוא סיפור מתח אפלולי בסגנון "אזור הדמדומים". הקריינות של השחקן ושדרן גל"צ לשעבר, אלכס אנסקי, מגוללת את עלילת הסיפורים ומפיכה חיים בדמויות בעוד קטעי המוזיקה ממחישים את עולמן הפנימי הסוער, ויוצרים את התפאורה והאווירה.

ב-2013 עיבדו אלון וברונר את שלושת הסיפורים לתסכיתים בעברית, אותם הקליטו והוציאו על-גבי דיסק. מלבד השניים, מנגנים בו שימי חביב, תהילה מצ'דו, ארזה רוסט ולאון זוננבליק.

 

האזינו לתסכית פה

 

תגובות