מגזין

ג'אם חד-פעמי של סולן CAN דאמו סוזוקי באולפן "קול הקמפוס"

דאמו סוזוקי, המוזיקאי עם המוניטין הפרוע הגיע לאולפן למה שהוא מגדיר "חוויה רוחנית". האזינו

מאת גיל מטוס. 09-02-2014

תגיות: גיל מטוס, farthest south, הארץ, דאמו סוזוקי

צילום: דני אידלזוןצילום: דני אידלזון

דאמו סוזוקי זכור כמי שהיה הסולן המופרע של הלהקה הגרמנית Can. הוא הצטרף אל הלהקה בשיאה בתחילת שנות ה-70 והשתתף בכמה מאלבומיה המפורסמים ופורצי הדרך כמו: Tago Mago ו- Egg Bamyasi. סוזוקי התאים לרוח החופשית של הלהקה ולאופן שבו ביקשה לשבור את ההגדרות המוזיקליות המקובלות - הוא שר בכמה שפות ואף בג'יבריש. אלתר ובאופן כללי השתמש בקולו ככלי נגינה נוסף שלקח חלק בניסוי.

ב-1973 הוא עזב את הלהקה ובשנות ה-80 חזר להופיע כשהוא משתף פעולה עם מוזיקאים ממדינות שונות במה שנקרא - "הרשת של דאמו סוזוקי". באתר הרשמי שלו נכתב: "דאמו בוחר מוזיקאים שיש להם פוטנציאל לתקשר בחופשיות וכאלה שמסוגלים להגיב בכנות זה לזה כאן ועכשיו. זה כרוך גם בכבוד ובתקשורת דינאמית עם הקהל. כל קונצרט הוא אירוע ייחודי, אין חזרות וטעויות הן רגע של הזדמנות".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

הערב (ראשון) יופיע סוזוקי עם להקת Tree במסגרת פסטביל ProgStage באוזןבר בתל אביב, שאירח לאחרונה את הקלידן ריק וויקמן (Yes) ויארחו באפריל את ההרכב "קראוון". על מנת לא להפר את החוקים המעטים שקיימים ולשמור על האותנטיות, סוזוקי ו-Tree ינגנו ביחד לראשונה על הבמה. סוזוקי אף ציין כי הוא בקושי מאזין למוזיקה ולעולם אינו מאזין לחומרים של הלהקות שהוא מנגן איתן לפני, על מנת להגיע כמה שיותר "נקי" למפגש.

באולפן קול הקמפוס הוא נפגש עם להקת Farthest South לניגון חד פעמי בנוכחות קהל של כ- 30 איש, לבקשתו. אנחנו קראנו לזה "ג'אם", סוזוקי תיקן אותנו וביקש לקרוא לאירוע "חוויה רוחנית" והוסיף - Feel Free Energy.

ככה זה נראה:

 

 

טכנאי סאונד: עמית קלישר. ניתוב תמונה: נמרוד הלברטל Farthest South הם: ברי ברקו (חשמלית), יאיר עציוני (אלקטרוניקה) ויאיר יונה (בס)

להאזנה לסשן המלא 

תגובות