מגזין

האיש החם מקליפורניה מגיע עם הגרוב לתל אביב

די-ג'יי דיי מנגן מוזיקה מלאת גרוב ונשמה. רגע לפני הופעתו בארץ, הוא הגיע לאולפן לדבר ולהשמיע מוזיקה

מאת הדר זילברשטיין. 06-02-2014

תגיות: הדר זילברשטיין, הארץ, Dj Day

 

די-ג'יי דיי (דאמיין ביבה) מסובב תקליטים ומחבר בין טיונים כבר מעל ל-20 שנה. הוא מזוהה מאוד עם קליפורניה ועם מסיבות ה"רוט דאון". הסטים של דיי (DAY) הם שילוב מושלם בין עולם התקלוט לעולם ההפקה. הסלקשן שלו מגוון מאוד ומשלב קטעים מקוריים שלו, רימיקסים לאמנים עימם עבד או כאלה שנתקל בטיונים בהם בשיטוטי רשת דוגמאת קותימן, קוואנטיק, אליס ראסל, אלו בלק ועוד.

הטכניקה של ביבה, שיופיע הערב (חמישי) במועדון הפסאז' בתל אביב, לא משאירה אף צופה או מאזין אדיש ויכולה להתחרות בדי-ג'יים הגדולים בעולם, למרות שהוציא עד היום רק שני אלבומים, שניהם זכו לשבחים והתייחסות מצד אנשים מוערכים בתעשייה שקידמו אותו כמו שדרן הבי-בי-סי ג'יילס פיטרסון, האמן ג'זי ג'ף, די-ג'יי פליינג לוטוס ורבים אחרים.

 

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

למרות הזיהוי שלו עם לוס אנג'לס, ביבה ממשיך ליצור ולהתגורר בעיר הולדתו המדברית פאלם ספרינגרס. למרות שהוא פעיל מאוד בסצנה של עיר המלאכים הוא שומר על מרחק מסויים מחיי הלילה הטובעניים. לדבריו, הריחוק הגיאוגרפי והמדבר עיצבו אותו כאדם, מספקים לו השראה כיוצר ועוזרים לו להיות מחובר יותר למוזיקה שלו. 

 

למרות ריבוי התקליטנים הזרים שמגיעים לתל אביב, מרביתם מנגנים מוזיקה אלקטרונית קושחה ומנוכרת. התקלוט של ביבה צפוי להיות אחד מאותם ערבים, בדומה לתקלוטים של ג'יילס פיטרסון, די ג'יי סופה, פינאט באטר וולף, הגדושים במוזיקה "חמה", מגוונת ועמוסת נשמה וגרוב.

 

ביבה הגיע לאולפן קול הקמפוס לשיחה על מוזיקה ועל החיים. האזינו

 

תגובות