מגזין

ממשיכת דרכה של הגרייטפול דד

להקת פיש היא אחת מלהקות הג'אם הבולטות בארה"ב. ההופעות הלא צפויות מטבען קיבצו סביבה מעריצים רבים, ה"פיש הדס". האזינו

מאת גיל מטוס. 05-02-2014

תגיות: Phish, הארץ

 

להקת "פיש" (Phish) החלה את דרכה בתחילת שנות ה-80, ועד היום נחשבת לאחת מלהקות הג'אם המובילות בארצות הברית. כמסורת הז'אנר, המוזיקה של הלהקה מורכבת מאלתור ומסינתזה של ז'אנרים רבים כגון - רוק, בלוז, ג'אז, בלו-גראס, פאנק, פרוגרסיב-רוק ועוד. ההופעות של הלהקה מבוססות על אלתורים ארוכים ועל שילוב של חומרים מקוריים לצד מחוות רבות.

"פיש" גם אחראית למסורת ה"תחפושת המוזיקלית" בהופעותיה בליל כל הקדושים - שבהן היא מבצעת באמצע ההופעה מחווה לאלבום שלם כמו: "האלבום הלבן" של הביטלס, Exile on Main Street של הרולינג סטונס, "הצד האפל של הירח" של פינק פלויד ואחרים.

ההופעות הארוכות של "פיש" שונות זו מזו הן מבחינת השירים והן מבחינת הביצועים ובמובן זה, היא נחשבת בעייני רבים לממשיכת דרכה של הגרייטפול דד. הופעותיה מתועדות ורואות אור על גבי אלבומים, וכמו הגרייטפול דד, גם היא צברה לעצמה קהל מעריצים נאמן שמלווה אותה מהופעה להופעה - "Phish Heads".

בתכנית מיוחדת בת שעתיים טעמנו מפועלה הרחב של "פיש" עם חומרים מהופעות חיות מתחילת הדרך ועד היום, מחוות ושיתופי פעולה. התארחו באולפן: בועז וסרמן ושמוליק רגב, שעורך ומגיש את התכנית "זיפים" ברדיו הבין-תחומי.

 

גיל מטוס עורך ומגיש את התוכנית "שאמאל" מדי יום שני ב- 22:00 ואת התכנית "דד סט" ביחד עם ברק חיימוביץ’ שמוקדשת לגרייטפול דד.

תגובות