מגזין

עוד פורטרט של בוב דילן - אלבום כפול חדש

האלבום Another Self Portrait מכיל הקלטות של דילן מהארכיון - גרסאות דמו, טייקים אלטרנטיבים, שירים שמעולם לא מצאו את דרכם לאלבומיו והפתעות נוספות. כנסו להאזין

מאת ג'ו הצעה. 02-02-2014

ב 27.8 יצא אלבומו החדש של בוב דילן - Another Self Portrait, ובשבוע הקרוב האלבום החדש זמין להאזנה באתר NPR. האלבום הוא החלק העשירי בסדרת האלבומים The Bootleg Series - הקלטות של דילן מהארכיון - גרסאות דמו, טייקים אלטרנטיבים, שירים שמעולם לא מצאו את דרכם לאלבומיו והפתעות נוספות.

האלבום החדש חוזר יותר מ- 40 שנה אחורה אל השנים 69-70, בהן הקליט דילן את האלבומים: Self Portrait, New Morning ו-Nashville Skyline. לאחר שניפץ את תדמיתו כזמר פולק וכקולה של המחאה וחיבר את הגיטרה לחשמל, באותן שנים הוא טרף את הקלפים מחדש וחזר אל צלילי הפולק. ב-Self Portrait לדוגמא, מרבית השירים היו ביצועים לשירים שאהב והושפע מהם.

המבקרים כמובן מיהרו לקטול את דילן. הביקורת הזכורה ביותר היא של מבקר המוזיקה והסופר האמריקי גרייל מרקוס, שפתח את הביקורת על Self Portrait ברולינג סטון במשפט: "What is this shit?". מרקוס חזר בו מאז ולאחר ששמע כמה מההקלטות ב-Another Self Portrait הצהיר כי מדובר בשירים נפלאים.

בין 35 השירים באלבום הכפול אפשר למצוא שירים שנגנזו, כמו הביצועים לשירי הפולק העממיים Pretty Saro ו- Little Sadie וקאברים לשירים Thirsty Boots של אריק אנדרסון ו- Annie's Gonna Sing Her Song של טום פקסטון. לצד אלו תוכלו לשמוע בו גרסה נוספת ומקסימה לשיר Not for You, הקלטת דמו ל- When I Paint My Masterpiece וסשנים עם ג'ורג' הריסון, כמו השיר Working on a Guru שמופיע כאן לראשונה. הגרסה המורחבת של האלבום כוללת את ההופעה של דילן והבנד מ- Isle of Wight בשנת 1969.

להאזנה ל-Another Self Portrait באתר NPR לחצו כאן

 

 


 

 

תגובות