מגזין

הטוב בכל העולמות - פסקול לשבת של שלמה בר וריג'ויסר

מדי שבוע דמויות ציבוריות מציגות בפנינו רשימת שירים פרטית. השבוע על העמדה היוצר האתני הוותיק ביחד עם היוצר הצעיר והייחודי. האזינו

מאת קול הקמפוס. 31-01-2014

תגיות: שלמה בר, ריג'ויסר, מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש

מדי שבוע דמויות ציבוריות מגוונות מציגות בפנינו את רשימת השירים הפרטית שלהן. השבוע על עמדת התקלוט המוזיקאים שלמה בר ויובל חבקין (Rejoicer).

בר הוא מהאבות המייסדים של "מוזיקת העולם" בארץ. יוצר ותיק ושורשי ומייסד להקת הברירה הטבעית. כבר למעלה מארבעה עשורים שהוא יוצר מוזיקה בעלת מוטיבים רוחניים ודתיים תוך שימוש בכלים אתניים אקוסטיים.

חבקין, הידוע בשם הבמה Rejoicer, הוא ממייסדי לייבל הביטים Raw Tapes - אחד מעמודי התווך של הסצנה האלקטרונית בתל אביב. בעבודתו הוא מכסה מספר רב מאוד של סגנונות, מהיפ הופ, ביטים, רגאיי, דראם נ' בייס ועוד, כל זאת בחתימת סאונד ייחודית.

למרות השוני הדורי והסגנוני, השניים עובדים באחרונה על פרויקט משותף שהחל כרומן חד-פעמי לקראת פסטיבל אינדינגב. בעקבות ההצלחה, החליט הצמד להמשיך להופעות נוספות ואף להקליט אלבום שעתיד לצאת במהלך השנה הקרובה. ב-14 בפברואר השניים יופיעו בפסאז׳ בתל אביב.

הפסקול של של שלמה בר

בפסקול של בר אפשר למצוא מוזיקה שהשפיעה עליו וגם קטעים של אמנים שהוא אוהב ומעריך כמו חיים לוק - לדבריו, "אחד מגדולי הפייטנים מיוצאי מרוקו המתמחה במוזיקה קלאסית מרוקאית אנדלוסית"; קומאר גנדרבה - אחד המורים החשובים שלי במוזיקה. מסוגל לשמוע אותו כל החיים שלי וללמוד"; יהודה פוליקר - "מהיוצרים החשובים שישנם בארץ, עם לא מעט שירים שהם נכס צאן ברזל, ידע תמיד את הדרך בין שירה לבין פזמונאות בצורה מאוד מיוחדת"; ומורין נהדר - "יוצרת וזמרת שמרגשת אותי מאוד בקולה ובסגנונה הייחודי. מקפידה על טקסט ושירה ברמה גבוהה. קושרת עבר עם הווה".


 

הפסקול של ריג'ויסר

הפסקול של ריג'ויסר פחות נוגע לאמן ספציפי, אלא יותר לז'אנרים של מוזיקה שהשפיעו עליו. זאנרים כמו דאב שבא לידי ביטוי בבחירה ב-King Tubby, ראפ והיפ הופ כפי שמגיש ג'ון ויין ומוזיקה אלקטרונית עם נגיעות אתניות כמו הימירה של Dabrye.

 


 

תגובות