מגזין

שחרור מוזיקלי לפני סוף השבוע

מזה עשור, רגע לפני השבת, אביעד טובי מגיש מוזיקה שמבטאת את החופש והשחרור ביום העבודה האחרון של השבוע. האזינו

מאת אביעד טובי. 23-01-2014

תגיות: אקלקטי, אביעד טובי, הארץ

 

 

התוכנית "אקלקטי" היא שעה של מוזיקה בפורמט חופשי, בעריכה ובהגשה אישיות. היא משודרת ב"קול הקמפוס" בימי חמישי, בשעה חמש אחר-הצהריים, ומנסה לבטא את תחושת ההקלה והשחרור שעולה וצפה כאשר השעון מכה 17:00, ביום העבודה האחרון בשבוע.

עריכת המוזיקה בתוכנית לא נעשית על-פי פלייליסט קבוע ונוקשה המוכתב מראש; היא לא כפופה לשיקולי רייטינג החותרים לפנות לקהל גדול ככל האפשר; ולעולם לא רודפת אחר המוצרים החדשים של תעשיית המוזיקה המסחרית והמיוחצנת. כאשר עלתה לאוויר לראשונה, ב-24 בנובמבר 2003, היתה "אקלקטי" מגוונת מאד מבחינה ז'אנרית והיה ניתן למצוא בכל פרק שירים ויצירות בסגנון רוק, פולק, אלקטרוני, ג'אז, רגאיי ואפילו מוזיקה קלאסית מדי פעם. רובן הגדול של היצירות בז'אנרים האלה הופץ באופן עצמאי או על-ידי חברות תקליטים קטנות, וחלק מהן נחשבו לניסיוניות ו"אוונגרדיסטיות". בחלוף השנים, היא הלכה והתמקדה בסוגים שונים של רוק אלטרנטיבי, בן-זמננו ומן העבר, מהארץ ומחו"ל ובשפות שונות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

הכוונה העיקרית של התוכנית היא להעניק במה וחשיפה ליצירות, לאלבומים ולמוזיקאים לא-מוכרים, שלא זוכים להשמעות רבות (אם בכלל) בתחנות הרדיו הגדולות של הזרם המרכזי, ולשתף את המאזינים בטעם האישי של העורך. התוכנית מתבססת בעיקר על אוספים פרטיים וחיפוש "ארכיאולוגי" מעמיק אחר מוזיקה, ולאורך השנים היא הושפעה באופן טבעי מדרכי הגישה למקורות-מוזיקה, שהשתנו (וממשיכים להשתנות) בהתאם לטכנולוגיה, לאידיאולוגיה, לחוויות אישיות ולקשר ישיר עם מאזינים, עם מוזיקאים ועם עורכים אחרים בתחנה. לא פעם היו פרקים שעוצבו בהתאם לאירועים אקטואליים או למצבי-רוח אישיים, ובפרקים אחרים התארחו מוזיקאים עצמאיים מהארץ ומחו"ל, חוקרי מוזיקה, וקולגות מ"קול הקמפוס" ומתחנות רדיו חינוכיות אחרות.

באיחור קל מהתאריך המקורי, הקדשנו תוכנית מיוחדת לציון 10 שנים ל"אקלקטי", שכללה שירים אופייניים לתוכנית, קצת פרטי-טריוויה ואנקדוטות שונות הקשורות בה.

 

 

תגובות