מגזין

פסקול לשבת של המוזיקאי האמריקאי סאן לוקס

מדי שבוע דמויות ציבוריות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת התקלוט המוזיקאי שפועל בין סטרווינסקי לביורק. האזינו

מאת קול הקמפוס. 24-01-2014

תגיות: מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש, סאן לוקס, Sun Lux

 

מדי שבוע דמויות ציבוריות מגוונות מציגות בפנינו את רשימת השירים הפרטית שלהן. השבוע על עמדת התקלוט המוזיקאי האמריקאי סאן לוקס. לוקס, ששמו האמיתי הוא ראיין לוט, הוא מוזיקאי שמצליח לחבר בין מלחינים מודרניים (מסטרווינסקי ועד ג'ון אדאמס ובן פרוסט) עם הקצה הרקיד של האינדי (ג'יימי לידל, ביורק, פליינג לוטוס ואפילו החומרים האחרונים של רדיוהד). המוזיקה שלו מושפעת מפופ, מוזיקה מודרנית ואלקטרוניקה, ואפשר למצוא בה בסים אלקטרונים, רביעיות מיתרים ובלדות פסנתר נוגות, לוקס מגיע בתחילת פברואר לישראל, כחלק מהסיבוב העולמי לאלבומו האחרון והמדובר - "Lanterns".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

 על הבחירות המוזיקליות שלו, כתב לוקס: "אתה מחזיק את הספר. הופך אותו. מנער אותו. מחפש זכר לרמז. מקווה שתוך התעללות חפוזה בדפים ועמוד השדרה של הספר, איזה פתק מקופל, תמונה ישנה, או חלק ממפה יגיח, כמו משפט מחץ לבדיחה. או התנצלות. הקריאה הופכת אותך נבוך. המוח שלך מסוחרר. כל הסינפסות במוח יורות ביאוש, מנסות לפצח את הפאזל.

"זה כמו לקרוא את כתביו המבריקים ביותר של בורחס. אך הכתוב לא מנסה לשכנע אותך כמו מצג קסמים משעשע. להפך. הוא כתוב בלי שום רצון לשכנע את הקורא. הוא מתעלם מהקורא לחלוטין. הוא חלקת ארץ שאתה נכנס אליה דרך הדפים. בארץ הזו, הכל מופשט ומוכר. מורכב מזהויות ובריתות רבות. בארץ הזו, האזרחים נאמנים אליה, אך לא באמצעות הצהרה של נאמנות. הם נאמנים למשהו עמוק יותר. משהו שחשוב יותר ממראית עין. הם מפרקים היררכיות של יופי ואמת, כך שהכל שווה".

האזנה טובה:

 

תגובות