מגזין

ביטים, גרפיטי ותלת מימד במרתפי תל אביב

"אום יוניט", אחד התקליטנים המסקרנים שיצאו מבריטניה, מגיע לישראל לערב "הבלנדר" המשלב בין אמנות רחוב ומוזיקה. הנה מעט ממה שצפוי שם

מאת קול הקמפוס. 08-01-2014

תגיות: בלנדר, קו 106, אום יוניט, רוס פלזמה, Fin

המוזיקאי הבריטי ג'ים קולס, הידוע בשם הבמה  "אום יוניט", הוא אחד התקליטנים העסוקים והמעניינים ביותר בממלכה המאוחדת. מעט אחרי הופעות הענק שלו בארה"ב, ובין הסטים שלו באירופה, אוסטרליה ויפן, הוא מגיע לישראל להופעה אחת בתל אביב. במסגרת "קו 106" – ליין המסיבות של קול הקמפוס המשלב בין מוזיקה ואמנות רחוב.

לא הרבה יוצרים מצליחים לרגש ולספק גם את חובבי הביטים האיזוטריים, את מעריצי הדראם & בייס ההדוקים, את נערי הפוט-וורק ואת שועלי ההיפ-הופ בעת ובעונה אחת. "אום יוניט" הוא אחד כזה. הוא החל את דרכו בכינוי 2tall, אז הוציא שלושה אלבומים של היפ-הופ מחתרתי שזכו להצלחה והביאו אותו עד לתוכנית של ג'ון פיל האגדי. כשהתחיל לפעול תחת השם עם "אום יוניט", תפסה המוזיקה שלו כיוון חדש ושמה אותו בחוד החנית של המוזיקה האלקטרונית החדשה בעולם.

עשו לנו לייק וקבלו הרבה מוזיקה לפייסבוק שלכם

במוזיקה של "אום יוניט" משלב קולס ג'אנגל לצד פוט-וורק וג'וק משיקגו למה שאפשר לקרוא צליל פוסט-דאבסטפי עמוק, עשיר ומלודי. הסגנון שקולס מוביל זכה לכינוי SlowFast, על שם השילוב של סימפולים איטיים על מקצבים מהירים ושאר משחקי קצב מרתקים. בין עבודותיו המהפכניות והמשפיעות ביותר ניתן למצוא את סדרות הרימקסים שהוציא תחת הכינוי Philip D.Kick ואת המיני-אלבום המשותף עם Machine Drum תחת השם Dream Continuum, שכללו גרסאות פוט-וורק לקלאסיקות דראם & בייס וג'אנגל אשר עידכנו אותן לרחבות של המילניום החדש.

את הופעתו של "אום יוניט" תלווה עבודתו החזותית של Fin, אמן וידאו המשתמש בטכניקות אשר יוצרות אשליית תלת מימד מרהיבה. Fin לא מרבה למסור פרטים על עצמו, מה שמוסיף מסתורין ועניין לעבודות המסקרנות שלו.

 

בערב יפעל גם רוס פלזמה (Ros Plazma), אחד מהשמות החמים בסצנת הגרפיטי ואמנות הרחוב בישראל. רוס יוצר במגוון מדיות – גרפיטי, ציורי קיר, עבודות על קנבס, רישומים, הדפסים ועיצוב. פלזמה הוא חלק ממשפחת PlazmaLab איתם הוא עובד בתמיכה ובשיתוף פעולה צמוד במגוון פרויקטים. באירוע עצמו יעשה רוס גרפיטי בהשפעת המוזיקה שתנוגן במקום, ובנוסף תיערך מכירה מיוחדת של עבודות שלו במהדורה מוגבלת.

האירוע ייערך ב-9 בינואר במועדון הפסאז' בתל אביב בשיתוף פעולה עם ליין ה"וויבי" - ליין  שמוקדש למקצבים שבורים ועתידניים ממשפחת הפוט-וורק, הג'וק והדראם & בייס העמוק והנסיוני.

 

תגובות