מגזין

30 שנה למותו של אבי הבלוז הבריטי

אלכסיס קורנר לא זכה לתהילה רבה למרות שהיה אחד היוצרים החשובים בהתפתחות הבלוז באי הבריטי. סט מיוחד לזכרו

מאת גיל מטוס. 02-01-2014

תגיות: בלוז, שאמאל, אלכסיס קורנר

אלכסיס קורנר הוא בטח לא השם הראשון שעולה כשנזכרים בסצנת הבלוז-רוק הבריטית של שנות השישים. הוא מעולם לא זכה לתהילה שלה זכו אמנים רבים שהושפעו מיצירתו וזכו לנגן לצידו בתחילת דרכם, ולמרות זאת, הוא מהווה צומת חשוב בסיפורו של הבלוז הבריטי.

כבר בסוף שנות ה-50 הוא הקים ביחד עם הגיטריסט ונגן המפוחית סיריל דיוויס, שאיתו הופיע רבות, את ה- London Blues and Barrelhouse Club. במועדון של השניים ביקרו מוזיקאים מארצות הברית והוא היה חממה לסצנת הבלוז הצעירה והמתהווה בעיר. ב-61' הקימו השניים את ההרכב Blues Incorporated שבו ניגנו מוזיקאים רבים בתחילת דרכם בינהם: צ'ארלי ווטס (רולינג סטונס), ג'ק ברוס וג'ינג'ר בייקר (קרים), דני תומפסון (הפנטנגל), הזמר לונג ג'ון ברדלי ואחרים. 

 אלכסיס קורנר ורוברט פלאנט:

הופעות הבלוז המחשמלות של קורנר והלהקה משכו אליהן מעריצים צעירים מלאי תשוקה, שחלקם אף זכו להופיע איתם, כמו מיק ג'אגר, קית ריצ'רדס, ג'ון מייאל וג'ימי פייג'. גם לאחר פירוקה של ה- Blues Incorporated ב- 66 קורנר המשיך להופיע, להקליט אלבומים ולשתף פעולה עם מוזיקאים רבים. מפולק שורשי אקוסטי לחטיבות כלי נשיפה ולצלילי פאנק, קורנר לא הפסיק לחקור את הבלוז על גווניו השונים.

במלאת 30 שנה למותו (ב-1 בינואר, 2014), התכנית "שאמאל" הקדישה לזכרו סט מיוחד עם כמה משיריו היפים, שיתופי פעולה מיוחדים והקלטות פחות מוכרות.

>>>להאזנה לסט לחצו כאן

 

תגובות