מגזין

גם כשעיניו עצומות - לשיר את גבריאל בלחסן

רון בונקר, מוזיקאי וחבר קרוב של היוצר שמת באוגוסט האחרון, בשיחה אישית לקראת מופע לזכרו בהשתתפות בכירי האמנים בארץ

מאת לאון פלדמן, קול הקמפוס. 30-12-2013

תגיות: גבריאל בלחסן, רון בונקר

בעשרים באוגוסט השנה התבשרנו על מותו הפתאומי של היוצר הנהדר גבריאל בלחסן, שביצירתו הרגישה, עוד מימי להקת אלג'יר וכמובן באלבומי הסולו הפוצעים שלו, חשף את נבכי נפשו וחדר אל לב מאזיניו בצורה טוטאלית.

צילום: נועה מגרצילום: נועה מגר

אי אפשר להישאר אדיש לאמנותו של גבריאל כמאזין, על אחת כמה וכמה, לא להישאב אל עולמו כשאתה לוקח חלק בתהליך היצירתי עצמו. אחד האנשים שחוו זאת, מוזיקלית וחברתית, הוא רון בונקר - גיטריסט וחבר קרוב, שעבד עמו בעשור האחרון.

זה היה אך טבעי, שכאשר התעוררה המחשבה על עריכת ערב לזכרו של בלחסן, משפחתו וחבריו פנו לרון, כדי שינהל מוזיקלית את הארוע המיוחד. "גבריאל לא רצה למות" מספר בונקר בשיחה שניהלנו לקראת השידור המיוחד, "גבריאל רצה לחזור להופיע".

ואכן, כמה שבועות לפני מותו הוא החל לדבר עם בונקר על השירים שהם ינגנו בהופעות העתידיות, והחלה להתגבש רשימה שבישרה באופטימיות זהירה על שינוי בריא אצל גבריאל. למרבה הצער, מותו הפתאומי קטע את התוכניות, על פי הרשימה שהתגבשה, הרכיב בונקר את שירי מופע הזכרון, שיתקים ביום רביעי השבוע במועדון הבארבי בתל אביב.

לטובת הערב, בונקר והמשפחה פנו לאמנים שאהבו את גבריאל וגבריאל אהב אותם, כדי שיבצעו משיריו. ההיענות היתה מדהימה, והנבחרת המאוד מכובדת שתעלה על במת המועדון כוללת את אביב גדג', ערן צור, עמיר לב, אהוד בנאי, אביתר בנאי, ברי סחרוף, רונה קינן, שולי רנד, יוסי בבליקי, מיכה שיטרית, שלום גד, דוד פרץ ועוד אמנים נהדרים, אשר כל אחד מהם יבצע שיר מאותה רשימה שמעולם לא זכתה להגיע לכדי ביצוע.

לקראת הערב המיוחד, לאון פלדמן אירח את רון בונקר לשיחה על החברות המוזיקלית עם גבריאל, על געגועים לחבר, על שימור מורשתו, על העבודה לקראת הארוע, על החיים ועל המוות.

>>>להאזנה לחצו כאן

 

תגובות