מגזין

2013 במוזיקה || זו הייתה שנה טובה למוזיקה האלקטרונית

2013 היתה שנה טובה למוזיקה האלקטרונית לקראת מצעד המוזיקה האלטרנטיבית של השנה, שדרני קול הקמפוס בוחרים את היצירות והיוצרים הבולטים של השנה. האזינו

מאת קול הקמפוס. 28-12-2013

תגיות: קול הקמפוס, 2013, המצעד השנתי, מיקסטיוב, הארץ

 

2013 מתקרבת במהירות אל סופה ועונת הסיכומים מגיעה לשיא. לקראת מצעד המוזיקה האלטרנטיבי שישודר ב-31 בדצמבר בקול הקמפוס, שדרני התחנה מסכמים ומשמיעים את היצירות והיוצרים הבולטים של השנה. אם בחלק הקודם של המיקסטיוב התאפיין בהרבה רוקנרול ופסיכדליה, בחלק השני אפשר למצוא קטעים נהדרים ממחוזות האלקטרוניקה, הביטים וההיפ-הופ.

יבגני צ'רטקוב - עורך ומגיש את נאודליקה.

זו הייתה שנה לא רעה בסך הכל, בעיקר בתחום האלקטרוניקה ופחות בתחום הגרוב והאינדי. מתוך מאות שירים שאהבתי השנה בחרתי 10 שאהבתי במיוחד. לא מדובר בעשרת שירי השנה שלי או במדגם מייצג אלא פשוט בשירים יפים שכנראה ישארו אצלי באוזן גם בשנה הבאה.

 

ניר חסון - עורך ומגיש את צעדים כבדים

לא קל לבחור מספר מוגבל של שירים שיצאו השנה. 2013 הייתה באמת שנה מוצלחת והמון דברים טובים היא הניבה. מה שכן, אומן אחד בלט בה השנה לדעתי, והוא לא אחר מהמפיק, יוצר, גאון - Four Tet. הוא הוציא אלבום חדש ומעולה, צבר תאוצה כמפיק והמשיך להיות רמיקסר מבוקש. מה גם שממש עכשיו הוא שיחרר אלבום עם קטעים שלא ראו אור מתנה ברשת. גם ג'יימס בלייק עשה את שלו והוציא את אלבומו השני ונראה שהוא ימשיך להיות מודל לחיקוי.

כדי להקשות את הבחירה, רגע לפני שהשנה נגמרה היוצר האהוב עליי Burial הוציא מינ-אלבום חדש, Rival dealer, ובו גם אחד הקטעים היפים ביותר שיצאו השנה Come down to us. באי.פי ממשיך המפיק את הקו האלקטרוני האפלולי שלו, עם סימפולי שירה נוגים ומרגשים ושומר על הסאונד שכל כך אופייני לו.

התגלית של השנה, עם אלבום בכורה מוצלח מאוד, הוא היוצר הצעיר King Krule, שנראה שאת הסאונד שלו ספג מהשלושה המוזכרים למעלה והוסיף להם השפעות של רוק ואת השירה הייחודית שלו שנעה בין זיוף צורם לזעקת רגש אינסופית. בנוסף לאלו, חזרו אלינו ארקייד פייר עם אלבום חדש שהפיק ג'יימס מרפי ונתן לו ניחוחות דאנסים ותזכורת ל LCD SOUNDSYSTEM שמהם כבר לא נשמע.

בהחלט אפשר להגיד שהייתה שנה לא רעה בכלל במוזיקה האלקטרונית, ברוק ובהיפ הופ ואת זה תוכלו לשמוע במעט שאני אציג כאן לפניכם - הייתי חייב לעצור, אין ברירה.

 

אמתי מלר - עורך ומגיש את פריחה מאוחרת

2013. הנה תמה לה שנה. ושוב אנו נדרשים לנסות ולסכם את מה שקרה מבחינה מוזיקלית. איך עושים כזה דבר? לא ברור, עוד פחות ברור מבעבר. מה שכן ברור הוא שהייתה שנה מוזיקלית טובה, אפילו מצוינת. הרגלי הצריכה ממשיכים להשתנות ואיתם הטעם המוזיקלי ממשיך לחצות גבולות, ז'אנרים ומחוזות חדשים שטרם הייתי בהם. וזה כיף גדול. הרשימה שלהלן מאגדת חלק ניכר מהמוזיקה שעשתה לי את השנה. חלק מהשירים בה לקוחים מתוך אלבומים מעולים שאהבתי במיוחד וחלקם פשוט שירים נהדרים בפני עצמם. תהא שנת 2014 טובה כקודמתה.

 

רוצים לשמוע עוד אלבומים שעשו את השנה? כנסו לממשק האינטראקטיבי, האזינו ובחרו את האלבומים שלכם. התוצאות יפורסמו במשדר הסיכום שיתקיים ב-31.12 בהגשת בן אליעד, חן עטר, יונתן קוטנר ועמי פרידמן.

 

תגובות