מגזין

המוזיקה של אמן הגרפיטי Know Hope

האמן המיסתורי שלא מוכן לחשוף את עצמו הגיע לאולפן קול הקמפוס כדי להשמיע ולספר על המוזיקה שנותנת לו השראה. האזינו

מאת הדר זילברשטיין. 25-12-2013

תגיות: הדר זילברשטיין, מדפים, גראפיטי, Know Hope

 

know hopeknow hope

 

בשלהי שנת 2005 היה קשה שלא להיתקל בציורים יוצאי הדופן שהחלו לעטר את קירות הבטון של תל אביב, בעיקר בדרום העיר. על הציורים התנוססה החתימה "Know Hope" שבצבצה מלא מעט ארונות חשמל, לוחות מודעות וקירות של מבנים נטושים. רק כעבור כשנה החל להתפוגג הערפל סביב דמותו של אמן הרחוב החדש כאשר עבודותיו החלו להופיע גם במקומות ציבוריים בולטים ובהם גם גדר ההפרדה באזור בית לחם.

בשנתים האחרונות הצטרף Know Hope לעולם האומנות הממסדי, והחל להציג את עבודותיו בגלריות ברחבי תל אביב ובאירועים יוקרתיים כמו הביאנלה בהרצליה. עבודותיו אף חצו את גבולות ישראל והגיעו, בין השאר, ללונדון, לוס-אנג'לס וניו-יורק, שם גרפו מחמאות רבות.

על אף ההצלחה הרבה, הפרטים על זהותו של האיש שעומד מאחורי הפסבדונים - אינם רבים. השבוע הגיע "מר תקווה" לאולפן התוכנית "מדפים עם השירים שהוא אוהב ושנותנים לו השראה. מלבד המוזיקה, היוצר המסתורי סיפר על הרצון שלו ליצור מערכות יחסים בין עבודותיו לבין הצופים שיכולים להיות עוברים ושבים מזדמנים ויכולים להיות מבקרי גלריות ותערוכות בהם הציג בארץ ובעולם.

מה המשמעות של סמלים ואייקונים חברתיים-פוליטים, מה הכוח של מילה כתובה ואיך כל זה קשור לבלוז? כל התשובות בתוכנית שכאן למטה. האזנה טובה.

לחצו כאן כדי להאזין לתוכנית המלאה

 

תגובות