מגזין

הספרייה הפרטית של איש הגרוב מירושלים

האספן והמוזיקאי מארקי פאנק הגיע לאולפן כדי להשמיע את התקליטים המיוחדים שלו ולספר על הדרך שהפכה אותו לאחד היוצרים המעניינים בישראל

מאת הדר זילברשטיין. 21-12-2013

תגיות: הדר זילברשטיין, מדפים, מארקי פאנק, ספרייה פרטית

 

השבוע במדפים התארח אחד היוצרים המרכזיים בסצנת האינדי, הפטיפוניסט והמוזיקאי הירושלמי, מארקי פאנק. אחד מהראשונים שהביאו את בשורת ההיפ-הופ והFאנק למחוזותינו, אי שם בשנת 2003 שהסצנה עוד הייתה בחיתוליה. תפקיד שמיצב אותו כאחד מעמודי התווך של סצנת הגרוב הישראלית.

מאז התקופה שבה נעזר בפטיפונים, טייפים, גיטרות, פסנתר וכלים נוספים, עבר לא מעט זמן. מארקי התחיל עם האזנה ליוצרים כמו DJ Shadow, The Prodigy ו-Orb, ותרגם את התשוקה לצלילים שלהם האזין להקלטות ביתיות כשהוא פועל תחת השם O.B.Server. מאז הוא הספיק להקים את קבוצת היוצרים הירושלמית אגיטפופ (Agitpop) לצד רוקי B, שאיחדה אינספור יוצרים משולי הסצינה האלטרנטיבית הירושלמית (וולטר דה איינשטיין פרוג, THC Selector).

בין לבין, הצטרף מארקי לכמה פרוייקטים, ושיתף פעולה עם אינספור די.ג'אים ויוצרים בסצנה המקומית (אבירי השולחן העגול, רבל סאן, התפוחים, קולולוש ואחרים). הוא הפיק שלל שירים וקטעים לאמנים רבים, בינהם סגול 59, קוביאשי פורצלן, רבל סאן, רדיו טריפ, Men of North Countr, התפוחים, Spark O, 3421, ואף הפיק את האלבום Forgot The Word בשנת 2009.

 

אם כל זה לא מספיק - מדובר באחד מאספני התקליטים האקלקטי בארץ, היסטוריון מוזיקה ( מגזין "אף"), וממקימי הלייבל Audio Montage (התפוחים, בום פם, דיגיטל_מי). וגם אם זה לא מספיק - מדובר בבן בית ב"קול הקמפוס", שסיפק לא מעט מיקסטייפים, תוך שהוא מתחזק תוכנית נוספת בתחנת הרדיו הדיגיטלית (הירושלמית) רעשHour (קליידוסקופ).

אז מה בתוכנית? בשעה הראשונה, ניגן מארקי פאנק סט ונילים הכולל קטעים מרחבי תבל שנותנים לו השראה, אלבומים שנתקל בהם לעיתים בטעות ופעמים אחרות בכוונה. הסט מציג את התפיסה המוזיקלית שלו ואת המרד והעוצמה דרך המון מסתורין, עושר של תרבויות ורגישות.

בשעה השנייה שיחה על כל מה שהפך את מארקי לאמן שהוא. מהחינוך הקלאסי, דרך הסקרנות והחיפוש התמידי אחרי סמפל, על ההכירות המשמעותית עם אנשי רדיוטריפ, הירולשמיות הטבועה בו וכמה מהפרוייקטים שעשה בשנים האחרונות.

 

להאזנה לחצו כאן 

תגובות