מגזין

Isaiah - חיבור לא נדוש בין מזרח ומערב

ההרכב של תומר ישעיהו משלב בין רוקנרול, הלבנט והמוזיקה היוונית. עם חטיבת קצב יוצאת דופן, השילוב הזה עובד לא רע בכלל. האזינו

מאת עדי רותם. 30-11-2013

תגיות: רוקנרול, יווני, עדי רותם, שפיץ פלייר, Isaiah, תומר ישעיהו

 

תומר ישעיהו - סולן  Isaiahתומר ישעיהו - סולן Isaiah

אחד מיתרונותיו של המוזיקאי הישראלי הוא החשיפה המרובה שלו לכלי נגינה אתניים. במדינה בה הפלייליסט נע בין מזרח למערב, לא נדיר למצוא הרכבים המשלבים בין השניים Isaiah הוא הרכב המשלב בין שני העולמות הללו, ולמרבה השמחה הם עושים אותו בלי ליפול לקלישאות ולהימאס.

על הארבעה מנצח תומר ישעיהו, מצויד בגיטרה אקוסטית, בוזוקי, קול גבוה ומהדהד. שעיהו, שעל שמו נקרא ההרכב, הקליט את השירים בבית ורק לאחר מכן צירף את שאר החברים. בנגינתו ניכרת ההשפעה של מוזיקה יוונית, את המניירות היווניות הוא בחר, בצדק, להשאיר בחוץ. קולו בעל אופי ייחודי ומלא בנוכחות, ואת המילים כותבת בת זוגתו מיקה שגם מנגנת על הרמוניום הודי.

 

חטיבת הקצב כוללת בס ותופים, אך לא מדובר בנגינה סטנדרטית; על התופים תמצאו את נגן הבס יוגב גלוסמן כשעל הבס אמיר זאבי, גיטריסט במקור. חילופי התפקידים בולטים ב-Isaiah לטובה, ככה זה שיוצאים לרגע מן הקופסא. חברי ההרכב קוראים לזה "חאווטק" - שילוב של "חאווה" ו"טכנולוגיה".

 

קשה להגדיר את המוזיקה של Isaiah, גם לא בטוח שצריך. לא מדובר במוזיקה מזרחית או יוונית וגם לא בפופ או ברוק. ההשפעה של ארבעת הסגנונות ניכרת. כתיבתו של ישעיהו מתוחכמת בדיוק במידה הנכונה, כך שהשירים נעים בעדינות בין תחושות ומקומות שונים. השירים שיופיעו באלבום הבכורה שלהם (אשר ייצא בחודשים הקרובים) מצליחים לזרוק את המאזין למקומות מגוונים ובכל זאת לשמור על קונספט אחיד.

 

חברי ההרכב התארחו השבוע לראשונה ברדיו בתכנית "שפיץ פלייר" לשעה בה סיפרו על האלבום המתקרב, וגם ביצעו כמה שירים מתוכו. האזינו.

תגובות