מגזין

כבר לא ילדה: קול הקמפוס חוגגת 18

אחרי שנה עמוסה ביצירה, תחנת הרדיו האלטרנטיבית חוגגת במסיבה ענקית עם 7 הופעות חיות ו-20 דיג'יים בשלוש רחבות. ראו הוזמנתם

מאת קול הקמפוס. 21-11-2013

תגיות: מסיבה, קול הקמפוס, יומולדת, הבלוק, 18

 

"קול הקמפוס" חוגגת השנה את יום ההולדת ה-18 של התחנה. החגיגות יגיעו לשיא במסיבה חגיגית שתתקיים ב-13 בדצמבר במועדון הבלוק בתל אביב. במהלך הערב, שיתפרש על פני שלוש במות, יתקיימו 7 הופעות, ויתקלטו 20 דיג'יים שונים. בין השאר יופיעו חברי קולקטיב הביטים Raw Tapes, ההרכב האלקטרוני Garden City Movement, להקת 3421 שישיקו במסיבה סינגל ראשון מתוך אי-פי חדש, וגם הופעה חד-פעמית של הצמד "שוזין" - עוזי נבון ואיתי זבולון (בסיסט להקת "ויתרתי", הידוע גם כ"יניר האחמ"ש"). בין לבין ותוך כדי יתקלטו שדרני התחנה לדורותיהם.

מזה 18 שנה מהווה "קול הקמפוס" בית למוזיקת שוליים מתוך הבנה כי יש לתת מקום ליצירה שאינה מקבלת ביטוי בשום מקום אחר. התחנה לקחה על עצמה כמטרה את קידום העשייה המקומית והעצמאית, עם דגש על הרכבים צעירים ואלמוניים.

שנת 2013 הייתה עמוסה ומשמעותית עבורנו. מלבד שיתוף הפעולה הפורה עם "הארץ", לקחנו חלק בעשייה מקומית משמעותית לרבות לייבל התקליטים שלנו "חרקה", שמזמין אמני שוליים ליצור חומר מקורי ומאתגר באולפנים של התחנה. האלבומים שמופקים במסגרת הפרויקט ניתנים להורדה בחינם באתר התחנה. בשנה האחרונה הוקלטו במסגרת הלייבל ארבעה אלבומים חדשים.

 

האלבום האחרון מסדרת "חרקה": להקת "אלקטריק זו" עם רוקנרול ישראלי וסוחף

 

 

השנה גם התחלנו בפרויקט של יצירות דוקומנטריות הקשורות במוזיקה. הפרק הראשון, שהופק במסגרת "יום התקליט", עסק בחזרה לתקליטי הוויניל דווקא בעידן של מוזיקה בסטרים. הפרק השני, שצפוי לצאת בקרוב, עוסק בחברת התקליטים Anova - שהוקמה על ידי איש עסקים שמכר את העסק שלו והחליט להקים בית לאמני אינדי. 

 

 

השנה, בסימן הערב החגיגי ויום ההולדת, יצא קול הקמפוס בשיתוף פעולה מיוחד עם חברת המצתים Clipper במסגרתו תושק קולקציה מיוחדת של מצתים בארבעה עיצובים שונים, בעיצובו של גור מרגלית. 40 אלף מצתים, שהובאו היישר ממפעלי הייצור של Clipper בספרד,  ויחולקו גם בהופעות ואירועים מיוחדים לאורך השבועות הקרובים.

מרגלית הסביר את הקונספט שעמד מאחורי עיצוב המצתים -  "הרעיון היה לנסות ולייצר 4 סביבות שונות כשכל אחת מספרת סיפור קטנטן על מסעותיו של ה'ילד' הנצחי של קול הקמפוס במהלך 18 שנות קיומיו". עוד מוסיף מרגלית כי היה טמון אתגר גדול בכך שהוחלט להכיל את העיצוב של המצתים על כלל השפה העיצובית של אירועי יום ההולדת בפרסומים השונים. לטענתו, "דווקא מתוך מגבלות טכניות ופיזיות של עיצוב למצית, התקבלה פתאום משמעות חדשה שבאה לידי ביטוי בפורמטים אחרים".

 

 

 

 

תגובות