מגזין

החבר החדש של קרוסבי, נאש והגרייטפול דד

ג'ונתן ווילסון ניגן עם גדולי המוזיקאים בעולם. עכשיו הוא מארח את גיבורי ילדותו באלבומו השני וממצב עצמו כקול החדש של קליפורניה

מאת גיל מטוס. 20-11-2013

תגיות: גיל מטוס, גרייטפול דד, שאמאל, ג'ונתן ווילסון, קרוסבי, נאש

 

ג'ונתן ווילסוןג'ונתן ווילסון

לפני כשנתיים, בגיל 36, ראה אור אלבום הבכורה הרשמי של ג'ונתן ווילסון, Gentle Spirit, ומיקם אותו כקול החדש והרענן של אמני הלורל קניון בלוס אנג'לס. המבקרים שיבחו את האלבום, שהוקלט באופן אנלוגי, והמגזין הבריטי מוג'ו דירג אותו במקום הרביעי במצעד האלבומים הגדולים של שנת 2011. לרוב הוא אוחז בגיטרה, אך באולפן הוא מולטי אינסטרומנטליסט שמגנן גם על קלידים, בס, תופים וכלים אחרים.

ביתו השני של ווילסון הוא Fivestar, האולפנים שלו בלוס אנג'לס שידועים בזכות ציוד ההקלטה שבהם. באולפנים אלו הוא הקליט את אלבומו החדש וגם אלבומים בהפקתו, כמו חלקים מהאלבום החדש של המוזיקאי הבריטי הוותיק, רוי הארפר, שאיתו הוא משתף פעולה גם בהופעות.

 

רשימת האמנים שאיתם ווילסון "ג'מג'ם", הקליט או הופיע כוללת את אריקה באדו, אלביס קוסטלו, ואן מוריסון, טום פטי, ברוס ספרינגסטין, בוני פרינס בילי, ג'ייקוב דילן ומוזיקאים נוספים רבים. באוגוסט 2012 הוא התארח ב- Move Me Brightly, מופע המחווה לסולן ולגיטריסט הגרייטפול דד המנוח, ג'רי גרסיה, לציון יום הולדתו ה- 70. המופע התקיים באולפנים של גיטריסט הלהקה, בוב וויר, איתו שיתף פעולה בהמשך בכמה הופעות משותפות.

לפני כחודש, ראה אור אלבומו החדש, Fanfare, שיצא גם על גבי ויניל כפול. בין המשתתפים באלבום הם כמה מגיבורי הילדות שלו - דיוויד קרוסבי, גרהאם נאש וג'קסון בראון שתרמו את תו התקן של ההרמוניות הווקאליות ורוי הארפר שכתב את המילים לאחד מהשירים. אי אפשר שלא לשמוע את ההשפעות של מה שווילסון מכנה "שנות הזהב", מוזיקה שנעשתה מ-67 ועד 75, עם דגש חזק על הסאונד והאווירה של דרום קליפורניה. ווילסון מדלג בביטחון מפולק, לרוק פסיכדלי, לקאונטרי ולג'אז ומתכתב עם אלבום הבכורה של דיוויד קרוסבי, עם ניל יאנג וה"קרייזי הורס" ועם פינק פלויד.

 

בתכנית מיוחדת בת שעתיים, ביחד עם ברק חיימוביץ', העורך הראשי של הרדיו הבין תחומי, האזנו לעושר המוזיקלי של ווילסון. החל מאלבומי הסולו וכלה בפרויקטים מיוחדים שנגנזו, בשיתופי פעולה, בהופעות ובאלבומים שהפיק - מוזמנים להצטרף למסע צבעוני של פסיכדליה חדשה-ישנה.

 

האזינו לג'ונתן ווילסון מתארח בהופעה של Ratdog Quintet, הרכבו של בוב וויר מהגרייטפול דד. ההופעה התקיימה במרץ האחרון וחלקים ממנה שודרו במסגרת התוכנית, Dead Set, שמוקדשת לגרייטפול דד.

 

 

תגובות