מגזין

להידבק באיידס ולהתעורר לחיים

הערב יופיע לראשונה בישראל ג'ון גרנט, המוזיקאי האמריקאי השנון והאמיץ שמצא מחדש את דחף היצירה דווקא אחרי שחלה. האזינו

מאת שירן מוסטובוי. 19-11-2013

תגיות: שירן מוסטובוי, ג'ון גרנט, John Grant, Queen Of Denmark, Green Pale Ghosts

 

ג'ון גרנטג'ון גרנט

לראשונה בקריירה שלו, יופיע הערב (שלישי) ג'ון גרנט בישראל. גרנט הוא אישיות אייקונית בקהילה הגאה, ומכותבי השירים החשובים של העשור האחרון, אף שעד לא מזמן הוא כלל לא ידע שהוא כזה. הוא יוצר אישי ורגיש, כותב טקסטים עצובים ומרירים, שירים שנונים ואמיצים שעוסקים במצב הנפש, מיניות, הומופוביה ובביקורת על התרבות האמריקאית.

 

הוא גדל בדנבר, קולורדו שם הקים את להקת The Czars שפעלה כעשור והוציאה 6 אלבומי אולפן, האחרון שבהם נקרא באופן סמלי Goodbye. לאחר שהלהקה התפרקה, פרש גרנט מעולם המוזיקה, התמכר לטיפה המרה והפך במהרה לאלכוהוליסט. בהמשך התמכר לסמים קשים שהובילו להרס עצמי וניסיונות התאבדות .עם הזמן הוא עבר לניו יורק, עבד כמלצר, עבר גמילה וחזר לסורו. אך מה ששינה את חייו היה מפגש אקראי עם כמה ממעריציו השרופים - חברי להקת MIdlake הכריחו אותו להקליט עמם, כאשר הם מופקדים על הנגינה, ההפקה והעיבודים בכל השירים.

 

 

האלבום Queen of Denmark שיצא ב-2010 נחשב לאחד מהאלבומים הטובים של אותה שנה, ואף זכה לתואר אלבום השנה של המגזין מוג'ו. שנה אחרי צאתו, התברר לו כי הוא נשא HIV ובאופן אירוני דווקא הידיעה על מחלתו החזירה לו את הרצון לחיות. הוא עבר לגור באיסלנד והחל להקליט את אלבומו השני Green Pale Ghosts. מסע בין בלדות פסנתר עם נגיעות אלקטרוניקה וטכנו אפלולי בהפקתו של בירגיר טורינסון מההרכב GUSGUS, כאשר על קולות הרקע הופקדה שינייד אוקונר (מעריצה ותיקה שגם אחראית לקאבר לשיר הנושא מהאלבום הראשון). בשבוע שעבר אף התבשר שהוא מועמד לפרס ה "Q" היוקרתי ויתמודד מול דייויד בואי, ארקטיק מאנקיז על תואר אמן השנה ואלבום השנה.

 

רגע לפני ההופעה, תארח שירן מוסטובוי את גרנט בניידת השידור שלנו לראיון בשידור חי, החל מהשעה 18:00. בינתיים, אתם מוזמנים להאזין לתוכניתה "שירנדום" שהוקדשה ביום ראשון האחרון לפועלו של גרנט ולקריירה המיוחדת שלו:

 

תגובות