מגזין

המיקסטיוב של אלי דג׳יברי

ג׳ון קולטריין וחוה אלברשטיין: מדי שבוע דמויות ציבוריות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת התקלוט המוזיקאי ומלחין הג׳אז המצליח אלי דג׳יברי. האזינו

מאת קול הקמפוס. 01-11-2013

תגיות: סקסופון, ג׳אז, אלי דג׳יברי, מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש

 

מדי שבוע דמויות ציבוריות מגוונות מציגות בפנינו את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת התקלוט - הסקספוניסט והמלחין אלי דג׳יברי.

את הסקסופון פגש דג׳יברי הצעיר בגיל 10 וכעבור שש שנים כבר זכה למלגת לימודים לתוכנית הקיץ של ברקלי קולג' (Berklee College of Music). דג'יברי, זוכה פרס ראש הממשלה לקומפוזיציה ופרס לנדאו ליוצר ג'אז, ניגן לצידן של אגדות כמו הרבי הנקוק, אל פוסטר, רון קרטר ומוזיקאי ג'אז בני דורו כמו הפסנתרן הנודע בראד מלדאו והגיטריסט קורט רוזנווינקל. בשנים האחרונות משמש דג׳יברי לצידו של דובי לנץ כמנהל האמנותי של פסטיבל הג׳אז בים האדום.

בימים אלו רואה אור אלבום האולפן השישי של דג׳יברי Twelve. לצד דג'יברי משתתפים באלבום הפסנתרן גדי להבי, הבסיסט ברק מורי והמתופף עופרי נחמיה - כולם בני הדור הצעיר של נגני הג׳אז בארץ אותם מקפיד דג׳יברי לטפח. באלבום מתארח גם שלמה יידוב בשיר שכתב בספרדית ללחן של דג'יברי.

 

לכבוד השבת, הרכיב דג׳יברי קולאז׳ של קטעים אותם הוא אוהב במיוחד, שנעים מהקלאסי לישראלי, אך בראשם קטע של הסקספוניסט שהיווה ומהווה עבורו עדיין השראה. ״בפעם הראשונה שג'ון קולטריין נכנס אל חיי (דרך אזניי) הוא הצית בנפשי אש שלא כבתה וכנראה שלא תכבה אף פעם. כמו תינוק שגדל להיות מושפע ודומה להוריו כך אני מרגיש בכל פעם שאני מנגן – קולטריין זורם בדמי".

 

 

תגובות