מגזין

המיקסטיוב של רועי ריק

סולן הקולקטיב מסכם שנה במוזיקה הישראלית: במהלך סופי השבוע של חודש אוגוסט אנחנו מביאים פסקולים מיוחדים לסיכום השנה במוזיקה העצמאית. השבוע על העמדה : רועי ריק

מאת קול הקמפוס. 23-08-2013

תגיות: רועי ריק, הקולקטיב, פסקול לסופ"ש, Acollective, מיקסטיוב

 

במהלך חודש אוגוסט אנחנו חוגגים את סיום השנה בעברית במסגרת המצעד לסיכום שנת תשע"ג במוזיקה הישראלית העצמאית. כחלק מהחגיגות, בסופי השבוע של חודש אוגוסט, נגיש לכם פסקולים מיוחדים שנערכו על ידי אנשי מוזיקה ותרבות, שהתבקשו לבחור את השירים ואת המוזיקה שעשתה להם את השנה העברית החולפת. השבוע על העמדה, רועי ריק עורך את המיקס עם הבחירות שלו משנת תשע"ג.

 

 

רועי ריק הוא חבר וסולן להקת הקולקטיב. אלבומם האחרון Onwards, שיצא בשנת 2011, זכה לשבחים עם השקתו, ולווה בסיבוב הופעות בארץ ובעולם. בחודש יוני השנה הלהקה סימנה וי על הישג מרשים ביותר, כשהופיעה בפסטיבל גלסטונברי, אחד מהפסטיבלים הגדולים והמשמעותיים בעולם. בימים אלה הלהקה עובדת על אלבום האולפן הבא שיראה אור בשנה הבאה. לקראת החגים, הקולקטיב חוזרים לבמה להופעה מיוחדת עם חומרים חדשים מתוך אלבומם העתידי. 
בנוסף, ריק מגיש בקול הקמפוס יחד עם עידן רבינוביץ' (חבר נוסף בלהקת הקולקטיב) וסער גמזו את תכנית הקאלט הרדיופונית "משחקי השאפל", הצפויה לחזור לעונה שנייה בקרוב.

 

"שנה הלכה, שנה באה - אני כפיי ארימה? לא זז. זה סתם עוד קשקוש של השמאל הליברלי. נותנים לך חוט ומבקשים ממך למתוח קו מנקודה אל"ף לנקודה בי"ת, מחג לחג, מקינג ג'ורג' ועד קיבוץ גלויות, מחיוך שזרקה לך ועד קללה שזרקה עלייך, מהסכם שלום כושל אחד למשנהו. ועכשיו, סכם, ולו רק בשביל הסיכום. לא מסכם. לא חותם. בשביל מה? בשביל עוד שנה? ומה אם עוד עשרים שנה, לא תהיה עוד שנה? ומה אם נהיה מדינה דו-לאומית, לפי מה נחליט מתי מסכמים? ובגלות, מוזיקה בלעז זה נחשב או לא נחשב? ומה ישראלי בעינייך? והאם אי פעם לקחת לריאות, או יותר חשוב מכך – האם אי פעם לקחת ללב? אם כן – אז אתה יודע שאי אפשר לסכם חיים של אנשים בשנה, ואי אפשר לסכם שנה של אנשים בחיים. שים פליי, באבי, המוזיקה תתנגן מעצמה".

 

See more Logs by kolhacampus106fm on Minilogs.com

 

סיכום שנה במוזיקה הישראלית העצמאית:

ה"סיכו-מיקס"של גל אלפרויט | ה"סיכו-מיקס" של לאון פלדמן | הבחירות של שדרני "קול הקמפוס", חלק א' | הבחירות של שדרני "קול הקמפוס", חלק ב' | האלבומים הבולטים שלא נכנסו למצעד השנתי | כל מה שצריך לדעת על המצעד

 

תגובות