מגזין

לקראת הופעתו בישראל, שעתיים עם מארק קוזלק

היוצר האמריקאי, שנחשב לאחד ממייסדי סצנת ה-Slowcore של שנות ה-90, יופיע הערב בתל אביב. רגע לפני, סקירה של יצירותיו לאורך השנים

מאת רותם דויטשר. 24-10-2013

תגיות: רותם דויטשר, מארק קוזלק, Slowcore

 

המוזיקאי האמריקאי מארק קוזלק יופיע הערב במועדון הזאפה בתל אביב. הוא התחיל את דרכו המוזיקלית כשהקים את להקת Red House Painters - אחת מחלוצות סצנת ה- Slowcore של תחילת שנות התשעים. מאז התפרקות הלהקה ב-2001, קוזלק פועל גם במסגרת ההרכב Sun Kil Moon, עימו הוא עובד ויוצר בעשור האחרון. בין לבין הוא הוציא חמישה אלבומי סולו, ואינספור אלבומי בוטלג שהוקלטו בהופעות, כולל פסקול לסרט דוקומנטרי אודותיו. בשנתיים האחרונות הוא הוציא אלבום עם ג'ימי לאוול (מי שעומד מאחורי פרויקט הפוסט-רוק The Album Leaf) ועם להקת Desertshore.

 

על אף שבמהלך השנים יצר במסגרות משותפות, עבודותיו של קוזלק הן פרי כתיבה אישית ואינטימית המבטאות כאב רב וייאוש. למרות היותו אדם סגור ומופנם (בדומה לפעם הקודמת בה הופיע בישראל, גם עכשיו הוא ביקש לא להתראיין), הסרט הדוקומנטרי On Tour שיצא לפני כשנה, עקב אחריו במסע הופעותיו והראה צדדים שבדרך כלל הוא מסרב לחשוף. לסרט אין קו עלילה ברור והוא למעשה אוסף של צילומים המלווים בשיריו של קולזק.

 

האזינו לספיישל מארק קוזלק בתוכנית נקודת חיבור

תגובות