מגזין

22 שנה למותו של אייקון הג'אז מיילס דיויס

החצוצרן האגדי היה לשם נרדף לג'אז, אך פרץ גם את חומות הרוק, הפ'אנק והיפ-הופ ולהפוך לאחד המוזיקאים המשפיעים בהיסטוריה. האזינו

מאת קול הקמפוס. 06-10-2013

 

 

בשבוע שעבר מלאו 22 שנים למותו של מיילס דייויס, חלוץ הג'אז והאייקון הכי בולט של הסגנון, כזה ששמו הפך להיות שם נרדף של הז'אנר. האיש שידע להמציא את עצמו מחדש בכל חמשת העשורים בהם היה פעיל, להיות בקדמת הסצנה המוזיקאלית ולהכתיב אותה. השפעתו של דייויס ניכרת בעולם המוזיקה עד היום ולו בזכות שיתופי הפעולה הרבים ואין ספור המוזיקאים ששיתפו איתו פעולה (או לרוב תחת חסותו) ושהושפעו ממנו. מיילס דייויס הוא הגשר שמחבר בין האבות המייסדים של הג'אז כמו תלניוס מונק, דיזי גילספי, הרבי הנקוק וג'ון קולטריין, לבין דור ההמשך של צ'יק קוריאה, קית' ג'ארת ועד נציגים של הדור הנוכחי כמו הבאסיסט מרקוס מילר ומפיק ההיפ הופ -Easy Mo Bee.

 

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

תהילה מרובה שמורה לדייויס גם בזכות העובדה שהוא הצליח לסקרן ולאתגר לא רק חסדי ג'אז, אלא גם לא מעט חובבי רוק ופיוז'ן או מעריצי פ'אנק והיפ-הופ. דמותו כמוזיקאי וכאדם מעורר מחלוקת נשארה תמיד בקונצנזוס המוזיקאלי, למרות שינויים רבים ומהפכניים שעשה בתוך גבולות הג'אז והרבה מעבר לו.

גלעד אליצור ("אלטו") הקדיש שעה ליצירה של אחד הנשפנים המשפיעים ביותר של המאה הקודמת, בדגש על הקטעים האהובים עליו מהתקופות הראשונות של הקריירה של דייויס, תקופת התהילה של שתי החמישיות הנודעות שהוביל.

>>>להאזנה לחצו כאן 

ועוד קצת דיויס: תוכנית מיוחדת ששודרה לפני שנתיים, לרגל שני עשורים למותו

>>>להאזנה לחצו כאן

 

תגובות