מגזין

להקה של איש אחד שרה על ילדים עם פורנו בחיבור מהיר

גון בן ארי מוציא אלבום בו הוא שר ומנגן במקביל בכל כלי הנגינה, ויש הרבה מהם, תוך התעלמות יומרנית מהמגבלות. האזינו, צפו והורידו בחינם

מאת קול הקמפוס. 03-10-2013

תגיות: אינדינגב, גון בן ארי, השקה, חרקה, סינגל, Savage Detectives, אודיו ויזואלי, להורדה

 

בן ארי בהקלטותבן ארי בהקלטות

Savage Detectives הוא פרויקט של גון בן ארי, בו הוא מתפקד כ"וואן-מן-בנד", להקה בה כל הכלים מנוגנים על ידי אדם אחד. בעזרת הידיים: פסנתר קטן, הרמוניום חשמלי, סינת'יסייזר, פרקשן, גלוקנשפיל; ובעזרת הרגליים: בייס דראם, סנייר והיי-הט. בדרך כלל האמנים שמופיעים ככה עושים מופעי קרקס או מופעי רחוב בהם מבוצעים בעיקר קאברים, אבל במתיחה של הרעיון הבסיסי של הוואן-מן-בנד – התעלמות יומרנית מהמגבלות – ה-Savage Detectives היא להקה של ממש, עם שירים של ממש, ואלבום קונספט. Fine Ass Hoes of the Apocalypse הוא אלבום הבכורה של הפרויקט, שהוקלט במסגרת הלייבל "חרקה" באולפני "קול הקמפוס".

באלבום מנסה בן ארי להתבונן בדור החדש של ילדים הגדל עם ועל פורנו בחיבור מהיר, ומנסה לבחון את הסוגיה לא מהצד הקל - המטיף - אלא מהצד הבוחן את העולם הרוחני בו התופעה מתרחשת. האם, כפי שה-או.סי.די החליף אצלנו את הטקס הדתי, החליף גם הפורנו את התפילה? את החוויה בה אנחנו מרשים לעצמינו להתבודד, להודות במי שאנחנו, בזווית המסוימת של הנפש שלנו - מה שמכונה בפורנו "קטגוריות". להתוודות, ערומים ומלאים במשאלות, ברצונות שלא החלטנו לרצות.

 

 

אחרי שלוש שנים של חזרות, נכנס בן ארי לאולפן להקליט אלבום שלם בטייק אחד: שיטת הקלטה הכרחית לוואן-מן-בנד, בה כל שיר מוקלט מהתחלה עד הסוף בלי עצירות ובלי הפרדה של הכלים והשירה. חי לחלוטין.

האלבום הופק כחלק מסדרת האלבומים "חרקה" של "קול הקמפוס". על ההפקה המוזיקלית ניצח אורי "מיקסמונסטר" ורטהיים (התפוחים) והפרויקט כולו צולם על ידי אמן הוידאו רם מצא. כל שיר הוקלט באמצעות 8 מצלמות גו-פרו, כדי לאפשר הרכבת קליפים קצרים, בהם נראים כל כלי הנגינה המנוגנים בו זמנית.

נראה היה כי הרעיון של יצירה עצמאית מהסוג הזה מתגלגל כבר שנים בעולם. לדברי בן ארי, "די ג'ייז, ראפרים ואמני אלקטרוניקה תמיד עובדים כוואן-מן-בנד, רק ששם אין דגש על הפעלה סימולטאנית, כי המוזיקה מנוגנת באמצעים אלקטרוניים. אבל אפילו סצנת האינדי מלאה באנשים שמקליטים את האלבומים בעצמם ומנגנים על כמה שיותר כלים. סופיאן סטיבנס ו-Tame Impala, או, כמובן, מתי כספי". לדבריו, הצעד של וואן מן בנד "נראה הגיוני עוד לפני שהבנתי שהוא מתקשר לרעיון של האלבום".

 

לחצו להורדת קובץ mp3 בחינם

 

Where You’ll Never Come הסינגל האודיו/ויזואלי הראשון מתוך האלבום, יושק בבכורה חגיגית במסגרת פסטיבל "אינדינגב" שיחל ב-10 בנובמבר.


גון בן ארי במהלך ההקלטות
גון בן ארי במהלך ההקלטות. צילום: גיל רוביו

 

תגובות