מגזין

האינדינגב מגיע לסוף שבוע בתל אביב

רגע לפני שפסטיבל המוזיקה העצמאית מתחיל, יתקיים האירוע NooN to MooN בו יופיעו מיטב הלהקות החדשות של האינדינגב. זה מה שצפוי

מאת קול הקמפוס. 24-09-2013

תגיות: הופעות חיות, אינדינגב, 106, תקלוטים, להקות, ניידת, van o six, א-לה רמפה, noon to moon

 

בחודש הבא יתקיים פסטיבל "אינדינגב" השביעי, שנחשב לפסטיבל המוזיקה העצמאית החשוב ביותר בישראל. בסוף השבוע הקרוב, יתקיים אירוע, שכבר הפך למסורת בעצמו, בו יוצגו מיטב הלהקות החדשות שיופיעו ב"אינדינגב". האירוע, NooN to MooN, יתקיים במתחם של "א-לה רמפה" בתל אביב; ויכלול הופעות של להקות ותקלוטים של מיטב השדרנים של קול הקמפוס. האירוע כולו יועבר בשידור חי דרך ניידת השידור שלנו.

 

בין ההרכבים החדשים שיופיעו באירוע ובפסטיבל, ניתן למצוא שמות כמו The Betty Bears- אנסבל של שמונה נגנים ברוח מוזיקת הדיקסילנד/סווינג/ ניו אורלינס של שנות ה20' וה 30'.

 

 

Jacks of Diamond - להקה חדשה שנוסדה ע"י נתן גלילי ומנגנת שירי פולק, קאנטרי, רוק ואמריקאנה. עם כלים כמו גיטרה אקוסטית, בנג'ו, כינור, מנדולינה וקונטרבס הלהקה יוצרת חאפלה של קאנטרי ומפיצה בהנאה את צלילי הפולק, בלוגראס ורוקנרול.

 

 

 

כלבי רוח - אחד מההרכבים המדוברים של השנה. בהנהגתה של הסולנית הילה רוח יצרו חברי הלהקה, אשר מנגנת שעטנז של רוק אלטרנטיבי והארד-פופ, אלבום רוק ראשון מדובר ומוערך.

 

 

 

אקו וטיטו- אקו מורגנשטרן ותום עידן הם צמד שמייצר מוזיקה שהיא שילוב עדין בין אלקטרוניקה עם טאץ' אתני.

 

 

 

לולה מארש- להקת אינדי פולק שהוקמה על ידי צמד היוצרים גיל לנדאו ויעל שושנה כהן. בתקופה האחרונה לאחר שהתגבשו החומרים המוסיקליים, אספו השניים הרכב נגנים מיוחד במינו ובימים אלו הלהקה עובדת על אלבומה הראשון.

 

 

 

תעני אסתר- חמישה חבר'ה שמנגנים פופ פסיכודלי מלוכלך.

 

 

 

שיתוף הפעולה בין אנשי פסטיבל אינדי נגב ל"קול הקמפוס" לא מסתכם רק באירועי הNooN to MooN, גם במהלך הפסטיבל יתקיימו שלושה אירועים משותפים:

השקת סינגל-קליפ של Savage Detectives (במסגרת הלייבל "חרקה" של "קול הקמפוס") ביום חמישי 10/10 בשעה 23:45. ה-Savage Detectives היא להקת One-Man Band של גון בן ארי, בדרך כלל סופר ("ילדי הסקויה" ו"תושבי חדר הילדים").

להקות של איש אחד הן בדרך כלל מופע רחוב או גימיק קרקסי. גם כאן, הגימיק קיים: הרמוניום עליו מודבקים סינת'יסייזר, פסנתר צעצוע וכלי הקשה, ומתחתיו מותקנת מערכת תופים. כל הכלים מנוגנים בו זמנית. אבל מתחת לגימיק, ל-Savage Detectives יש שירים שמרכיבים אלבום מגובש. Where You’ll Never Come, הסינגל/קליפ הראשון מתוך האלבום, יושק בבכורה חגיגית במסגרת פסטיבל "אינדינגב" ב-10 באוקטובר. אלבום הקונספט שייקרא Fine Ass Hoes of the Apocalypse מתעסק בדור החדש של ילדים הגדל על פורנו זמין באינטרנט, ומפרק את החוויה בעדינות וברגישות, למרכיביה הרוחניים הבסיסיים ביותר.

 

 

קו 106, השלוחה האלקטרונית של "קול הקמפוס" יפיק בבמה האלקטרונית של הפסטיבל את "חלומות" - ארבעה פרקים בארבע שעות. יום שישי 17:00-21:00

בתחילת שנות ה-60' הרכב מחתרתי חדשני בשם "החלומות" החל את דרכו בפאתי ת"א, ואיים לפרוץ לתודעה. לאחר השתפשפות במחסנים ומספר הקלטות דמו, הלהקה החלה להופיע על הבמות. באוקטובר 63, הם עלו על מכונית מסחרית, ויצאו בדרכם להופעתם השלישית בהיסטוריה, שתוכננה להיות בקיבוץ צאלים. המכונית מעולם לא הגיעה ליעדה, ו"החלומות" מעולם לא נמצאו.

בימים אלו אותרו לראשונה הקלטות של הלהקה ביחד עם שרידי המכונית, לא רחוק מהיעד המקורי. חלק מהחומרים סומפלו ויושמעו לראשונה באירוע "חלומות" באינדנגב. חלק מהשרידים שאותרו יוצגו גם הם במתחם במסגרת מיצג הוקרה לצליל הייחודי ולחזונם המחוספס וההזייתי של "החלומות".

סדר המופיעים:

מערכה ראשונה. REM - אנשים מעיזים לחלום.
DJ Set - אודי ניב
Live - נעם הלפר אודי ניב ושוקי פרי פותחים
מערכה שנייה. פאטה מורגנה – ארבע בבואות של עצם מרוחק
DJ Set - דן זוארץ
Live - נעם הלפר + יעל שושנה כהן וגיל לנדאו (לולה מארש) באווירה בבואתית קאריבית.
מערכה שלישית. חלום אריזונה –דג מרחף בדאגלס
DJ Set - דן זוארץ
Live - נעם הלפר + אודי רז (מארש דונדורמה) וחברים בהזייה מוסיקלית מרחפת.
מערכה רביעית. חלום בלהות- חלום בלהות אינדי-מדברי
DJ Set - אודי ניב
Live - נעם הלפר + גל דוידסון (אלקטריק זו) + MC < היפ-הופ וביטים כבדים פוגשים בפסיכדליה

ולסיום, השקה פיראטית מבית "חרקה" לאלבום החדש של "אלקטריק זו" -  Diamonds in the Sand - יום שישי, 14:00 בבמת הצב. הדיסק החדש יופץ לראשונה במהלך ההופעה.

האלבום הוקלט בארבעה ימים באולפני "קול הקמפוס" על טייפ סלילים ובשימוש של מיקרופונים ומכשירים אנלוגיים משנות ה-60' וה-70' מתוך רצון לשמר את הצליל האנלוגי. השירים עוסקים כפי שמתאר זאת גל דוידסון, סולן הלהקה, ב"נקודת מבט על עצמי, על המין השני ועל העולם, ועל הדרך שעל אדם צעיר לפלס לעצמו בעולם הפוסט מודרני".

הטריו האנרגטי מחזיר את הצליל של הרוקנ'רול הסוחף, שנשען רבות על נגינת הגיטרה של דוידסון. על ההקלטות, המיקס והמאסטרינג אחראי אורי "מיקסמונסטר" ורטהיים, שמלווה את סדרת "חרקה" עוד מראשיתה.

לחצו להאזנה והורדה של קטלוג חרקה המלא.

 

תגובות