מגזין

מדפי המוזיקה של דיה רז

אחת היוצרות המסקרנות ברוק הנשי המקומי הגיעה לאולפן "מדפים" כדי להשמיע ולספר על המוזיקה שעיצבה את חייה.

מאת קול הקמפוס, הדר זילברשטיין. 11-09-2013

תגיות: הדר זילברשטיין, מדפים, דיה רז, הארץ

 

האופן בו מצאה דיה רז את דרכה אל עולם המוזיקה, עשוי להישמע כלקוח מסרט קולנוע. חיילת צעירה, שרק התחילה לגלות את חיי הלילה של תל אביב, מתיידדת עם פטרוני בר מקומי (הפרילנד), שהופכים מהר מאוד למשפחה האורבאנית שמעולם לא הייתה לה. הפטרונים, בעולם האמיתי, הם האחים אייל ושחר אבן צור, ובפרט שחר שהבין את הפוטנציאל הגלום ברז. נערה צעירה שחלקה איתו את אחד השירים שכתבה, ומעולם לא הראתה לאף אחד מלבדו. השיר היה "ילדת שמש", שאותו הלחין אבן צור כבר באותו ערב.

 

הרבה זמן עבר מאז, והיום ניצבת רז עם אלבום אחד מאחוריה ואלבום נוסף בדרך. תגובת התקשורת לא איחרה גם היא לבוא. רז הוכתרה כאחת הקולות המסקרנים ברוק הנשי. מסעה עד לנקודה זו, מלבד המוזיקה שאותה היא יוצרת, מסקרן בפני עצמו. מהילדה בת העשר שנהגה להחביא טקסטים אותם חיברה במחברות, עד לאישה שמוציאה כעת אלבום שני, "קומדיה רומנטית" שמו. כמיטב המסורת, גם באלבום נעשה שיתוף פעולה עם האחים אבן צור ולא מעט חברים אחרים.

 

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם


רז הגיעה להתארח באולפן, וחלקה את הצלילים שמניעים אותה להמשיך וליצור. המוזיקה שמאפשרת לה להאמין שהחיים, למרות הכול, כן יכולים להתקיים כמו בעלילה של קומדיה רומנטית (רק משהו בסגנון וודי אלן, בבקשה). בין הצלילים, צללנו אל תוך עולמה, בשיחה שנעה בין רופוס ויינרייט למקום המילה הכתובה בחייה.

האזינו

 

 

תגובות