מגזין

"אק דאק" הלייבל ששינה את האלקטרוניקה בישראל

במסגרת עונת התרבות הירושלמית, הגיעו שניים ממקימי הלייבל המנוח לספר על הימים ההם ולנגן את המוזיקה שהפכה למזוהה איתם. האזינו

מאת ניר חסון. 08-08-2013

תגיות: ירושלים, ניר חסון, עונת התרבות, אק דאק

"אק דאק" הוא לייבל ירושלמי שהוקם בראשית שנות האלפיים על ידי שלושה צעירים: איתמר ווינר (ספארק - או), הראל שרייבר (מיול דרייבר) ואריאל תגר (כלבתא). השלושה היו צמאים למוזיקה אלקטרונית חדשה שלא קיבלה מספיק במה באותן שנים, ובטח שלא בירושלים. השלושה, שגם יצרו מוזיקה משל עצמם, חיפשו מקום להוציא בו את החומרים שלהם, מה שהוביל אותם לפתוח את הלייבל.

האוסף הראשון שיצא בלייבל נקרא First Time is Real, והוא כלל קטעים של השלושה. עם הזמן, הלייבל התחיל לקבל חשיפה בסצינת השוליים הירושלמית ומחוץ לה, ומוזיקאים צעירים בתחילת דרכם כמו דיגיטל_מי, ניקו טין, אנדריי אקיוט ונערי פוסטר החלו לשלוח חומרים ברוח הלייבל, דבר שהביא לגדילתו. "אק דא" התמקד במוזיקה אלקטרונית כמו טכנו, סינט פופ והיפ הופ ופעל בין השנים 2002 - 2008. בזמן הזה היו אחראים חברי הלייבל לעשרות רליסים, מסיבות וארועים ושיתופי םעולה עם יוצרים בחו"ל.

 

הראל שרייבר (ספארק או) באולפןהראל שרייבר (מיול דרייבר) באולפן

במסגרת ארועי עונת התרבות שמתקיימים בירושלים הגיעו שניים ממקימי הלייבל, הראל שרייבר ואיתמר ווינר, לשעתיים מיוחדת שהוקדשו לפעילות "אק דאק" ולאומנים שלקחו בו חלק. השניים סיפרו על החוויות מהשנים ההן ועל הדרך שעברו שבסופה הפך הלייבל לאחד המשפיעים בשדה המוזיקה האלקטרונית בישראל.

בשעה השנייה של התוכנית, ניגן הראל שרייבר (מיול דרייבר) סשן אלקטרוני שהתאפיין בסאונד המיוחד של אק-דאק בשילוב עם הסאונד החדש בו שרייבר מתנסה כרגע.

האזינו לספיישל אק-דק כאן

אתם מוזמנים לצלול לעולם של אק-דאק ולחפור בקטלוג המלא של הלייבל ממש פה.

תגובות