מגזין

רותם אור והלהקה בהופעה חיה

היוצרת הצעירה הגיעה לקול הקמפוס לסשן חי בו ביצעה את מיטב השירים מאלבומה האחרון יחד עם שירים חדשים בהשמעת בכורה רדיופונית. האזינו

מאת ניר גורלי. 06-08-2013

תגיות: לייב, השמעת בכורה, סשן, רותם אור, hard magic

אלבום הבכורה של רותם אור היה מההפתעות הנעימות של השנה שעברה. אמנם השם שלה מוכר לא מעט שנים בסצנה, אבל חובת ההוכחה נפלה על האלבום המצופה, והוא עמד במשימה בכבוד. כל מי שזמרות עם קול נוגה כמו ביורק, האנה האקלברג ו-Soley, שמלוות בהפקות אינדי-אלקטרוניקה עדינות, הן חלק מהתפריט המוזיקלי שלו, ימצא שהוא פורט על הנימים הנכונים. זו אולי מחמאה קלישאתית לומר על אלבום ישראלי שהוא נשמע כמו משהו מחו"ל, אבל לפעמים אין ברירה. Hard Magic נשמע כל כך מנותק מהמציאות היומיומית (וזה נאמר בחיוב) שנקודות ההשוואה הטבעיות שלו לא קיימות במרחב המקומי אלא יותר באזור הזמרות שהוזכרו לפני רגע.

 

רותם אור והלהקה באולפן קול הקמפוסרותם אור והלהקה באולפן קול הקמפוס

 

מעבר לחוויה הביתית, אור מצליחה להעביר את האלבום לבמה באופן מפתיע ומהנה. האלבום, שהוקלט והופק כולו על ידי אור, מנוגן על הבמה ללא פשרות עם הרכב נגנים מצוין שכולל את דן קרפמן, רן יעקובוביץ' ודן בר יעקב עיבדה מחדש את שירי האלבום. התוצאה: רבדים חדשים לשירים, כשחלקם קיבלו אופי שונה לגמרי על הבמה.

עשו לנו לייק וקבלו המון מוזיקה לפייסבוק שלכם

אור והלהקה הגיעו לקול הקמפוס לסשן חי בו ניגנו את מיטב השירים מהאלבום יחד עם שני שירים חדשים בהשמעת בכורה רדיופונית, מתוך אלבום שני עליו היא עובדת בימים אלו שיצא בלייבל אנובה (הראשון יצא בהוצאה עצמית). בשידור דיברנו קצת על האלבום הנרקם, העבודה שלה כמוזיקאית עצמאית, ההשכלה המוזיקלית שלה, והשאיפות (וחוסר השאיפות) שלה בתחום. אבל בעיקר אפשר לשמוע שם את השירים, מבוצעים לייב על ידי הלהקה, בעיבודים הבימתיים שלהם. למי שמכיר רק את האלבום בהחלט מומלץ להקשיב ולשמוע אותו באור חדש.

להאזנה לחצו כאן

במארס השנה אור התארחה בתוכנית מדפים עם התקליטיה הפרטית שלה. שם היא חשפה בפנינו את הדרך המוזיקלית שצבעה את הכל, דרך האמנים שבזכותם החלה ליצור, לצד שיחה על מטרות, אהבה, יצירה והקלטות בייתיות.

להאזנה לחצו כאן

ניר גורלי כותב את הבלוג "עשוי להכיל בוטנים"


האזינו לאלבום - Hard Magic

תגובות