מגזין

audio camp || האלבומים שמסתתרים ברשת

מדי שבוע המדור אודיוקמפ יביא את מיטב האלבומים שנבררו על ידי אספני מוזיקה מהמגוון העצום של אתר Bandcamp. האזינו

מאת קול הקמפוס. 03-04-2013

 

האתר – Bandcamp הוקם ב-2008 כחנות מוזיקה מקוונת וכפלטפורמה לאמנים ויוצרים להציג בה את יצירתם. עם השנים הפך האתר למאגר גדוש של אלבומים ויוצרים המאפשר האזנה והורדה של אלבומים בחינם, בתשלום סמלי ובתשלום מלא. הפופלוריות של האתר הפכה אותו לאטרקטיבי לאמנים ולחובבי מוזיקה כאחד, אולם יצרה גודש שקשה להתמצא בו. בבלוג Audio Camp החליטו להרים את הכפפה ולעשות סדר. מדי יום אספני המוזיקה המפעילים את הבלוג ממליצים על היוצרים והאלבומים הבולטים שנחבאים במחשכי ה-Bandcamp.

Audio Camp הוא בלוג שיתופי אותו מפעילים חן רוזן, איתי טל (ילד ז'), דנה פרץ (סולאנס) ובנימין אסתרליס‬ (מורפלקסיס). החבורה בוררת את המוץ מהתבן המוזיקלי ומגישה אותו לגולשים. קראוטרוק פיני או מוזיקת סרף מגואטמלה, פ'אנק מהוואי או אינדי אלקטרוני מאיראן - הכל הולך, כל עוד מדובר במוזיקה משובחת. מדי יום ראשון נביא כאן את ההמלצות של כותבי הבלוג

איתי טל ממליץ: Ishome - Conffesion

מירה אישומה היא נערה לא רגילה מרוסיה שהוציאה החודש את אלבום הבכורה שלה. כל פיסת יוטיוב וסאונדקלאוד שהיא הצניחה לרשת בחצי שנה האחרונה ביעבעו באוזניים של הרבה מאוד אנשים שצמאים לכל מה שנחשב "פוסט-משהו-טרוני". האלבום הזה מצליח לקחת אותנו לטיול קצבי ומלא דמיון בין כל הז'אנרים האלו.

מורפלקסיס ממליץ: 18 Carat Affair - 90210

מאחורי הכינוי 18 Carat Affair מסתתר דניס פארקר, יוצר ומוזיקאי מקנזאס המערבב באופן אינטואיטיבי שכבות של סינטיסייזרים ולופים מטייפים אנאלוגיים לכדי נוסטלגיה מיידית עם געגוע עצום לאייטיז ובייחוד לתחומים האפורים של הפופ. האזנה לאלבום האחרון שהוציא מעלה אסוציאציות של מוזיקה במערכת כריזה של קניון עמוס ניאונים צבעוניים באייטיז: סאונד מעט "עכור" ודחוס המכסה על נעימות מתקתקות ורוויות געגוע לחנויות וידאו, קסטות, צבעים צעקניים ותסרוקות בלתי אפשריות. האלבום, אגב, ניתן להורדה חופשית [בשיטת שלם-כפי-יכולתך]

חן רוזן ממליצה: Jeff Beam – Be Your Own Mirror

ג'ף בים הוא יוצר מפורטלנד - שבעשורים האחרונים ממצבת את עצמה כבירת מוזיקה עם אמנים כמו אליוט סמית', M. Ward ורבים אחרים. המוזיקה שלו נעה בין פולק ופסיכודליה לנגיעות רוק ומעט אלקטרוניקה. בדומה לאמנים מולטי אינסטרומנטליים אחרים, גם ג'ף בים מקליט את רוב הכלים בעצמו. זהו אלבום שעושה שמח, מהסוג שפתאום גורם לך לקפוץ ולרקוד במקום, סתם כי נעים בפנים.

לעוד המלצות אלבומי בנדקמפ משובחים - בואו לבקר!

 

תגובות