מגזין

השיר שכמעט הציל את לורן היל מהכלא

אחרי למעלה מעשור של שתיקה, תסבוכת משפטית ולוח זמנים לוחץ, מוציאה אגדת ה-R&B שיר חדש מתוך אלבומה המתקרב. האזינו

מאת בן אליעד. 06-05-2013

תגיות: R&B, לורן היל

 

עשור וחצי אחרי אלבומה הקודם, עומדת  לוריין היל  על סף קאמבק מוזיקלי, עם סינגל רשמי ראשון מזה עשור שצץ בסוף השבוע האחרון לרשת. נסיבות יציאתו של הסינגל קצת פחות נעימות, שכן היל, שליש מהרכב ההיפ-הופ האגדי הפוג'יז ואחת הנשים הבולטות במוזיקה השחורה, "נמלטה" אל לאולפן ההקלטות כדי לא להיכנס לכלא.

בשנה האחרונה ניהלה היל מאבק משפטי עם רשות המסים האמריקאית שהסתיים בהרשעתה בגין העלמת מס. חוזה הקלטות עליו חתמה עם חברת סוני  (נחתם במהלך המשפט ורק לפני כשבוע וחצי נחשף רשמית) אפשר לה להחזיר את הקנס שנגזר עליה וסייע בקיצור עונש המאסר שנגזר עליה.

בתמורה, נאלצה היל להיכנס לאולפן ולהתחיל להקליט אלבום סולו חדש, ושני בסך הכול, שנים רבות אחרי יציאת The Miseducation of Lauryn Hill, שיצא בסוף שנות התשעים ונחשב לאחד מאלבומי הסול הטובים ביותר של העשורים האחרונים.

אלא שלחיפזון יש מחיר. לדברי היל, את הסינגל הראשון מהאלבום הצפוי,  Neurotic Society, היא הוציאה משום שהייתה מחוייבת ללוח זמנים מוגדר. לדבריה, הוא עדיין לא מספיק מלוטש. ובכל זאת, נראה שמדובר ביצירה קולחת ואינטנסיבית;מניפסט שלוח רסן ונוקב על החברה המודרנית, ובו היל משתלחת ללא פילטרים בתאגידים, פוליטיקאים ,ורשתות חברתיות והנרקסיזם שנודף מהם.

ולמרות הנסיבות השליליות, קשה שלא לשמוח מכך שיוצרת ה-R&B המוכשרת, הידועה בפרפקציוניזם ובהיותה חסרת פשרות,  חוזרת סוף סוף ליצור ולהביא לעולם מוזיקה חדשה.

 

 

 

תגובות