מגזין

אני רק שאלה - The Bug

המדען המטורף של מוזיקת הבייס התחיל דווקא בגלל Pאנק, הוא חולה קולנוע ויאטנמי, ולא חוזה עתיד מזהיר למוזיקת המועדונים. קווין מרטין עונה על השאלון שלנו

מאת קול הקמפוס. 28-12-2012

תגיות: The Bug, kevin martin

קווין מרטין החל את דרכו בשנת 97 עם שיתוף הפעולה עם דיג'יי וודים מה שהוליד את שיתוף הפעולה בן 10 השנים עם הלייבל האגדיNINJA TUNE. לקווין תמיד הייתה חיבה לווקאליסטים מעולים וכך חבר לאמנים כמו:WARRIOR QUEEN,FLOW DAN,DADDY FREDDY,SPACE APE ועוד. כל זה הוליד את אלבום הבכורה המרגש שלו בנינג'ה טיון LONDON ZOO שכמו השם האלבום מיצה את לונדון על כל צדידיה הרב תרבותיים למעין מסע מרגש בין ג'מייקה לאנגליה וכל מה שבאמצע.

 

» לכל הפרטים על המסיבה עם The bug

רגע לפני שהוא עולה להרעיד את רחבת הבלוק, קווין מרטין עונה על השאלון שלנו

בגללו התחלתי לעשות מוזיקה:
זאת שאלה קשה על מנת לענות עליה בפשטות. ראשית, אבי וסבי היו מוזיקאים אז אני מרגיש שזה בדם שלי. כמו כן, מוזיקת הפאנק דיברה אלי בגיל צעיר בגלל שחשבתי שהעולם הוא דפוק לחלוטין והעבר שלי הרוס, אז הרגשתי שהמוזיקה הזאת התכתבה עם העולם שלי. אני מניח שזה נתן לי את ההשראה להתחיל ליצור מוזיקה, אז הרגשתי שאני צריך להוציא רגשות ממני אל העולם. בנוסף, הרבה מוזיקת פוסט פאנק כמו: The Birthday Party, Joy Division ועוד, כל אלה הביאו סאונד חדש ואקספירמנטלי שחיוני למה שאני עושה היום.

השיר הראשון שכתבתי:
האמת שאין לי מושג מה היה השיר הראשון שכתבתי אבל אני בטוח שהוא היה חרא ולא הייתי עושה את זה שוב.

אחרי שעבדת עם שמות גדולים בתעשייה, מהו החלום האומנותי שלך?
אני לא חושב שעבדתי עם השמות הגדולים בתעשייה, אבל למרבה המזל אני זוכה לעבוד עם המון אנשים מעניינים ומוכשרים, זה הרבה יותר חשוב עבורי משמות גדולים. אני אוהב לעבוד עם אנשים מקוריים, כאלה שיש להם את הקול שלהם. בשבילי זה האתגר ביצירת מוזיקה. ובעניין המטרה הגדולה הבאה שלי, כל אלבום חדש הוא אתגר עבורי. זה אתגר גדול עבורי לסיים אלבום ולתרגם את מה שאני רוצה להעביר באופן אומנותי למוזיקה. אז המטרה היא להצליח לסיים אלבום שאני יכול להרגיש איתו בנוח.

אתה מכיר מוזיקאים ישראלים? והאם אי פעם חשבת לשתף איתם פעולה חוץ מ – Miss Red המדהימה?
אני עובד עם John Zorn, הוא אינו ישראלי אבל הוא מאוד גאה במורשת היהודית הראדיקלית שלו. בנוסף, הרבה אומנים שמעורבים ב"צדיק" שהכרתי דרכו. אני לא ממש מכיר מוזיקה ישראלית. זה מעניין כי חבר שלי שמתגורר בתל אביב ויש לו לייבל של מוזיקה פסיכודאלית משנות ה-70 מישראל והמזרח התיכון, שלח לי לינק לכמה קטעים והם היו מדהימים. למען האמת אני בור, אני לא יודע כלום על מוזיקה ישראלית. אני בטוח שיש אנשים בישראל שאני רוצה לעבוד איתם. כשפגשתי את הצוות של Miss Red התרשמתי באופן מידי, ולמען האמת עבדתי עם עוד אחד מהצוות שלה ממש לאחרונה במהלך דאב סטפ סשן, ומה שהיה מדהים עבורי הוא שאני מגיע לחיפה, מקום שלא הייתי בו מעולם ומצאתי קבוצה של אנשים שאוהבים את המוזיקה שהם עושים. הם לא מנגנים למען רווח כי אין בזה כסף, אז זה מתמקד בתשוקה ואהבה למה שהם עושים וזה מתורגם בחומרים שלהם. לעבוד עם הצוות שלה זה כיף גדול וממלא את הצורך הגדול שלי לעבוד עם אנשים בכל מקום בו אני נמצא.

האם אתה מתגעגע לכתיבה במגזינים של מוזיקה?
בכל הכנות, התחלתי לכתוב כי הייתי מרושש וחברה שלי התלוננה שאני לא מכניס כסף ממוזיקה אז התחלתי לכתוב כי חבר שלי עורך של אחד המגזינים ולמזלי יכולתי. חשבתי שאני אצליח להרוויח מזה כסף אבל כשכותבים על מוזיקה לא מקבלים שכר בכלל. בנוסף, אני חושב שהמון עיתונאי מוזיקה עושים עבודה מדהימה זה כמעט נוגד את האינסטינקטים שלי. באופן מסוים הכתיבה על מוזיקה מרחיקה מיצירת מוזיקה, דבר שאני אוהב לעשות. אני לא יודע אם זה הגיוני.
אני חושב שזה חיוני לכתוב על מוזיקה ויש כותבים מעולים אבל בכל הכנות אני רציתי רק ליצור מוזיקה והכתיבה הייתה סבל עבורי. אני מאוד מתעניין באומנות ויזואלית ואם יש משהו שאני רוצה לחתור אליו זה צילום וידיאו.  

איך אתה רואה את עתיד מוזיקת הדאנס פלור? (או מוזיקת המועדונים?)
לאחרונה, בכנות, אין הרבה מוזיקת מועדונים שאני שומע ואוהב. במהלך השנה האחרונה שמעתי המון היפ הופ. עבורי, מוזיקה שנועדה רק למועדונים היא יותר מידי פונקציונאלית, צריך שתהיה למוזיקה יותר מזה, היא חייבת להיות בעלת תשוקה. אני אוהב שימוש בשירה (Vocal), ורוב מוזיקת הדאנס מרחיקה שירה והופכת אותה למשהו צדדי, בשוליים. לכן, לא ממש מעניין אותי העתיד של מוזיקת המועדונים אלא המוזיקה עצמה היא שמעניינת אותי. אני אוהב לראות איך המוזיקה מתפתחת לסגנונות חדשים ונוספים. 

כשאתה עצוב אתה מקשיב לשיר? רואה סרט? יוצא לפגוש מישהו?
באופן כללי אני יוצר המון מוזיקה כשאני עצבני. אני חושב שמוזיקה היא תמיד תרפיה בשבילי. כשאני שמח הדבר האחרון שיש לי בראש הוא ליצור מוזיקה.

מה אתה עושה כשאתה שמח ?

כרגע אני יושב בחוף ומביט על השקיעה וזה עושה אותי מאוד שמח.

מהו הסרט המועדף עליך? ז'אנר מסוים? במאי אהוב? מה הופך סרט למיוחד בשבילך?
אוווווווווווווווווווווווו, זאת שאלה מאוד קשה. אני אוהב סרטים מאוד. אני מעריץ גדול של דיוויד לינץ', במאי ויאטנמי בשם Tran Anh Hung שביים את הסרט Norwegian Wood והוא מעולה באופן יוצא דופן. בנוסף אני מעריץ גדול של פליני, דיוויד קרוננברג. בעיני במאי טוב הוא במאי שמוצא את הקול האמיתי שלו ומצליח להעביר אותו לצופים. בעיני זה מאוד חשוב שאתה מזהה את החתימה של מישהו על מה שהוא עושה וכל במאי שלוקח סיכונים ומחפש משהו מקורי הוא ראוי.  

מה עם ספרים? יש לך זמן לקרוא?
אני אוהב ספרים, כרגע יש לי אובססיה לספרים של הרוקי מורקמי ולא ממש הכרתי את ספריו עד שראיתי את הסרט Norwegian Wood. באופן מקרי חברה שלי אמרה לי שהוריקמי מדהים אז התחלתי לקרוא את כל ספריו.

את מי הייתה רוצה להזמין לאי בודד ?
חברה שלי.

מהי השאלה ששכחנו לשאול אותך?
אני לא מצליח אפילו לחשוב על משהו שנון כדי לענות לך.

ספר לנו על ההופעה שלך בישראל? למה עלינו לצפות?
ההופעה תהיה בעיקר ShowCase של העבודה שלי עם Miss Red  בשנה האחרונה. היא תהיה בעיקר סביב העבודה המשותפת המדהימה שלנו. מאז הפעם הראשונה שנתקלתי בה היא חטפה את הסט שלי בתל אביב התרשמתי מאוד. היא מדהימה והעבודה שלי איתה הייתה התפתחות חיובית כי בשבילי כשראיתי אותה בפעם הראשונה עם המיקרופון באותה הופעה זה הכישרון שלה, התשוקה והמקוריות. ככל שעבדתי יותר עם Miss Red  כך יותר ויותר התרשמתי ממנה לטובה. היא מתפתחת.

» לכל הפרטים על המסיבה עם The bug

תגובות