מגזין

הרחבה

טור שבועי חדש עם כל מה שחדש וחשוב ברחבת הריקודים. השבוע - מסיבת סוף העולם במקסיקו, שיתופי פעולה מסקרנים, רמיקסים חדשים והמון באס. לירן עבדי מזמין אתכם לרקוד

מאת לירן עבדי. 09-12-2012

תגיות: אלקטרוני, לירן עבדי, דאנספלור

 

» אי אפשר שלא להתחיל עם קיצו של העולם שמתקרב בצעדי ענק. בין אם העולם יגיע אל סופו או לא, מי אם לא מקסיקו נערכת אליו בהתאם. ביום שישי ה-21 לדצמבר, שלפי השבט המאיה מדובר ביום אחד לפני קץ העולם, יתקיים (במקום שטרם הוכרז) ה- Time & Space Festival. עם ליין אפ עצום בצורה מפחידה וטעמים מכל הסגנונות, צפויה לנו אחלה של מסיבת סוף עולם. ואם לא יקרה כלום, לפחות נזכה לשמוע מוזיקה טובה. רשימת האמנים המלאה מפורסמת בדף הזה.

» לחדשות קצת יותר אופטימיות,  אנחנו מגלים שהביטוי "טובים השניים מן האחד" עוד תופס. היוצרים ומפיקי ההאוס הבריטים Shadow Child וHot Since 82- משתפים פעולה וממקססים אחד לשני. לפני שבוע “So High” של Shadow Child עבר שיפוץ מסיבי על ידי  Hot Since 82, במשחקי באס שמובילים את הטראק המקורי להאוס עמוק. עכשיו הגיע תורו של Shadow Child לתת עבודה. ברמיקס ל- "Knee Deep In Louise", האמן מאנגליה שולח לאוויר אקורדים של דאנספלור באס ואפילו דוחף פה ושם סאמפלים אפריקאים.

השיר Ice Age" " של הלהקה HTDA (How To Destroy Angels) מקבל שדרוג משמעותי מ- Deadmau5. עם עלייה מתונה בטונים המקוריים ומקצב תופים ששומרים על שקט מסתורי, אשף האלקטרוניקה מטורונטו מצליח ליצור גרסה אפלה ומתכתית יותר של השיר.

ViLLΛGE מוציא אותנו טיפה מהשקט וסוחף אותנו למחוזות הדאבסטפ והצ'ילסטפ, ברמיקס ל-" Lullabies" של Yuna ו- Adventure Club. המפיק הרומני אמנם משאיר את הטראק על אש קטנה, אבל מדגיש את הווקל ומוסיף כלים אלקטרוניים מהירים משלו. ה-EP  האחרון שלו שוחרר בנובמבר ומוצע להורדה בחנות של Origami Sound.

אין כמו קצת דראם אנד בייס כד להגביר את הקצב. Aeph הוא איש בייס רומאי שלפרנסתו מחלטר במיקסוסים במועדוני דאנס מחתרתיים נחשבים בלונדון. עכשיו הוא שולח לנו במיני אלבום "From Roots To Wings" פצצת תופים מחשמלת ומהירה שמפוצצת בהשפעות מדאב סטפ וטכנו. "One Last Chance" שלפניכם הוא אחלה שעון מעורר למי שמתקשה לקום בבקרים. 

נישאר בממלכה המאוחדת ונעבור לפאזה יותר עתיקה. מלונדון מגיעה נציגות דיפ האוס שמריחה כמו משהו שנולד בשנות ה-80. הצמד הצעיר Electronic Youth, שבקושי שנה בעסק, מערבבים קטעי ווקל עם באס ליין פשוטים שיושבים בול מתחתיהם. הנוסחה הזאת הובילה לשחרור של כמה EP's די מוצלחים לעולם. “Took My Love” החדש מרובה בסאמפל קבוע כשמתחתיו באס ליין פאנקי לגמרי ששולח אותנו אחורה בזמן לאיביזה של 1990.

ואם כבר חזרנו אחורה בזמן, נרחיק עוד טיפה ונסיים בקלאסיקה מחודשת. "She Belongs To Me" של בוב דילן עובר עיבוד דאנסי ומודרני במיוחד על ידי התקליטנית הדנית Rosa Lux. דילן הממורמר בשיר המקורי מעיף את המפוחית מהחלון והופך לפאנקי וקצבי מתמיד. כנראה שמעריצי דילן יסתייגו וחובבי הדאנס יקפצו משמחה. להחלטתכם.

 

 

 

 

 

 

תגובות