מגזין

אני רק שאלה - לאקי פיטרסון

הוא עבד עם שמות כמו אטה ג'יימס ובי.בי קינג, חושב שכדאי לו להתחיל לקרוא ומאמין שסטיבן סיגל הוא במאי מעולה. לכבוד ההופעות בישראל, הגיטריסט לאקי פיטרסון עונה על השאלון שלנו

מאת קול הקמפוס. 06-12-2012

תגיות: lucky peterson

 

לאקי פיטרסון, גיטריסט הבלוז המודרני אשר משלב לא פעם בין פיוז'ן ורוקנרול, הוא מסוג האמנים שסיפור חייהם מזכיר עלילה קולנועית: מילד צעיר, המופיע להנאתו במועדון הלילה של אביו, ועד למסך הכסף והופעות האורח בתכניות שהזניקו קריירות של עשרות אמנים אחרים כמו תכניתו של אד סליבן. כל זאת תחת עיניו המתבוננות של אחד, ווילי דיקסון, אגדת בלוז בפני עצמה.

 

לאורך הקריירה המוזיקלית שלו, פיטרסון עבד לא פעם עם כמה מהשמות הגדולים בסצנת הבלוז והג'אז – מאטה ג'יימס בצעירותו עד בי.בי. קינג. בעקבות אלבום ההופעה הראשון שלו, 'Live at the 55 Arts Club Berlin', ששוחרר לפני חודשיים, מגיע פיטרסון לסיבוב הופעות קצר בישראל מלווה על ידי אנדי ווטס (גיטרה), דב האמר (מפוחית ושירה), אלון הלל (תופים) ואילן הלל (שירה ובס). עם הופעה אחת מאחוריו ושתיים לפניו, הוא מפנה זמן לענות על השאלון שלנו.

בגלל זה התחלתי לעשות מוזיקה:

"התחלתי ליצור מוזיקה בגלל שכל הסביבה שלי הייתה מבוססת על מוזיקה. אבא שלי היה בעלים של מועדון לילה בשם "The Governors Inn". שני ההורים שלי היו דמויות מפתח מבין הדברים שנתנו לי השראה".

השיר הראשון שכתבתי:

"השיר הראשון שלי היה '1-2-3-4' בשנת 1971, לא ידעתי כל כך מה אני אוהב בתקופה ההיא. כולם מסביבי אהבו את השיר, אז גם אני אהבתי אותו. היום הוא חשוב עבורי בגלל שהוא היה השיר הראשון שלי".

כשעצוב לי אני:

"התגובה שלי היא שונה בסיטואציות שונות. לפעמים אני קורא, לפעמים אני צופה בסרטים, זה מאוד תלוי. לפעמים אני עם עצמי, כדי להרהר על המעשים שלי או סיבה לכעס, אני בוחן את הרגשות שלי כדי להבין למה אני מרגיש בצורה מסוימת".

כשאני שמח אני:

"אני אוהב לעשות דברים: נהיגה, סרטים, לצאת לארוחת ערב, לנסוע לאנשהו; רק אני ואשתי לפעמים, או עם כל המשפחה".

כשאני נכנס לסרט אני:

"אוהב סרטי אקשן, אני חושב שסטיבן סיגל הוא במאי מעולה. הוא יוצר המון סצנות אקשן טובות, הסרטים שלו מסוגלים לנגוע במגוון רחב של רגשות וזה נהדר".

אם יש לי זמן לקרוא:

 "אני לא קורא כמו שאני אמור, זה לא תחביב או דרך להעביר את הזמן עבורי. אבל כדאי לי להתחיל, זה עוזר".

מי היית רוצה שיזמין אותך לאי בודד? למה?

"אם היו מזמינים אותי לאי בודד הייתי לוקח את כל המשפחה שלי, שנוכל לבלות יותר זמן איכות ביחד ולחזק את מערכת היחסים בינינו. לגלות דברים שאנחנו לא באמת יודעים אחד על השני, תמיד יש משהו שאתה יכול ללמוד".

למה אנו יכולים לצפות בהופעה?

 "ההופעה תהיה מלאת אנרגיות ובלוז כמו שלא ראיתם לפני, אני משתדל להביא התרגשות לבמה בכל פעם שזה אפשרי".

במקום לסמס לי:

 תעקבו אחרי בפייסבוק, במייספייס, ביוטיוב, או באתר הרשמי.

את לאקי פיטרסון תוכלו לתפוס, אם לא הייתם כבר, באחת משני ההופעות הנותרות – היום בערב בזאפה ירושלים (6.12) ובזאפה הרצליה (7.12) - כל הפרטים כאן

תגובות